Bilmeniz Gerekenler

Kasko Sigortası yapılırken bilinmesi gereken önemli bir nokta sigorta şirketlerinin aracın modeline göre farklı fiyat teklifi vermeleridir. Fiyat farklılığının ana nedeni sigorta şirketlerinin kendi veri tabanındaki istatistiklere bağlı risk analizleri yapmalarıdır. Bu sebeple aracınız için sigorta şirketinden aldığınız uygun fiyat farklı marka modele sahip diğer araçlarınız için geçerli olmayabilir. OYAK GRUP SİGORTA birçok sigorta şirketi ile çalışarak en uygun fiyata sahip poliçeleri beğeninize sunar.

Kasko Sigortası yaptırırken merak edilen bir diğer husus ise araç aksesuarlarının kasko poliçesine dahil olup olmamasıdır. Sigorta şirketleri kasko poliçesi hazırlarken aracın fabrika çıkış donanımını referans olarak alırlar. Aksesuarların kasko poliçesi düzenlenirken ekstradan belirtilmeye gerek olmadan otomatik olarak teminatlara dahil olması, aksesuarların aracın fabrika çıkışına ait standart donanımına dahil olmasına bağlıdır. Söz konusu aksesuarlar arabanın standart donanımı içinde değilse, sigortalının aksesuarları dahil etmek için poliçe üzerinde belirtilmesi gerekmektedir.

Kasko Sigortası’na ek olarak yapılabilen teminatlardan “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” aracınızla diğer araçlara veya kişilere verilebilecek hasarları kapsar. Zorunlu Trafik Sigortası üçüncü şahıslara verilebilecek hasarları karşılamaktadır. Ancak Zorunlu Trafik Sigortası teminatının üstünde olan hasar tutarlarında “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” limitleri dahilinde Zorunlu Trafik Sigortası’nı tamamlamaktadır.

Kasko değer listesi için tıklayın

 

Sizin için Kasko Sigortası ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.