Grup Sağlık Sigortası

  • Grup Sağlık Sigortası; günümüzde pek çok şirket ve topluluk bünyesinde tercih edilen, özel bir sağlık sigortası çeşididir. Grup Sağlık Sigortaları özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortaları gibi farklı yapılarda tanzim edilebilmektedir. Belirli sayıda kişinin bir araya gelerek topluca grup sağlık sigortası yaptırması gibi durumlarda pek çok avantajı bulunan bu sigortalama sistemini biz de müşterilerimize önermekteyiz. Bu gruplar sivil toplum kuruluşları, sendika üyeleri veya şirketlerin çalışanlarının bir araya gelmesi ile oluşturulabilir. Ayrıca isterse şirketler işveren ödemeli olarak çalışanlarına grup halinde özel sağlık sigortası da yaptırabilirler.
  • Şirketler, çalışanlarına çalışanlarının ailelerini de kapsayacak şekilde grup sağlık sigortası yaptırarak çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı hedefler. Ayrıca grup olarak sigorta yaptırılmak istendiğinde önemli indirimler de söz konusu olur. Kurumlar için çalışanlarına özel sağlık sigortası yaptırmanın bir diğer avantajı da ödenen özel sağlık sigortası primlerinin vergiden düşülebilmesidir.
  • Bir çalışanın kendisi ve ailesi için grup sağlık sigortası yapılması, onların zamanında ve en iyi şekilde tedavi olacakları anlamına gelir. Bu da çalışan açısından uzun süreli ve maddi sıkıntılı bir dönemi zarar görmeden atlatmak demektir. İşveren açısından çalışanın hızlı iyileşmesi ise daha az iş gücü kaybı, yani işte daha az aksama anlamı taşıyacaktır.
  • Ayrıca bazı sigorta poliçeleri dâhilinde, emekli çalışanlar ya da işverenleri tarafından sigorta yapılmamış kişiler için grup sağlık sigortası yaptırabilme olanağı yaratılıyor. Acil tanımına giren ve yaşamsal tehlike taşıyan hastalık ve kaza durumları, öncesinde çalışanların güvence altına alınması önemlidir.
  • Ancak elbette talep edilecek primler hesaplanırken çalışanların faaliyet gösterdikleri alanlar risk değerlendirmesi açısından dikkate alınacaktır. Grup Sağlık Sigortası kapsamında yer alan yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı bireysel sigortalarla aynıdır. Bu teminatların kapsamında acil müdahale, ameliyat, kontroller, tetkikler, muayene, laboratuvar hizmetleri yer alır.
  • Poliçenin kapsamına göre bu hizmetlerin tamamından ya da bir kısmından limitli ya da limitsiz olarak faydalanılabilir. Size özel tarife ve planlar farklı tarife ve plan seçenekleriyle ihtiyacınıza uygun bir Grup Sağlık Sigortası yaratıyoruz.
  • Şirket çalışanlarınız ve aileleri, geniş sağlık kurumu ağı ile ayrıcalıklı ve avantajlı imkânlardan faydalanabiliyor.
  • Grup Sağlık Sigortası ile Neler Güvende?

OYAK GRUP SİGORTA olarak sorumluluk sahibi olmanın önemini biliyor ve sorumluluğunuzdaki çalışanlarınızı güvence altına alıyoruz. Şirketiniz çalışanları ve aile bireyleri (eş ve çocuklar) için Grup Sağlık Sigortaları'ndan yararlanabilir, bütçenize uygun ortak ihtiyaçlara göre belirleyeceğiniz planlarla, çalışanların ve ailelerinin her türlü sağlık sorunlarına ayrıcalıklı hizmet ile çözüm bulabilirsiniz.

Sizin için Grup Sağlık Sigortası ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.