Lojistik Sektörüne Özel Sigortalar

Freight Forwarder Mesleki Sorumluluk Sigortası:

Freight Forward Şirketleri için mesleki sorumluluk sigortası; taşıyıcı araç sahibi, yük sahibi veya kiracısının, bir hizmet sözleşmesinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi esnasında, kendisinin veya yetki vermiş olduğu çalışanlarının hatası, ihmali, gerekli özeni göstermemesi nedeniyle, sözleşmenin karşı tarafının veya üçüncü şahısların uğrayacağı zararlar dolayısıyla, kendisine düşen hukuki sorumluluğu ve navlun üzerindeki menfaatini temin eden bir sigortadır.

Yurt içi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası:

Ulusal  taşımacılık yapan nakliyeci ya da taşıyıcıların, taşınan yüke karşı sorumlulukları gönderi adresinden teslim alınması ile başlar. Varış adresindeki teslime kadar devam eder. Taşıyıcı sorumluluk sigortası; bu süre içerisinde taşıyıcının ya da nakliyecinin kusurundan kaynaklı, taşınan yüke gelebilecek zararlara teminat sağlayan sigorta türüdür. Bu sigorta olası bir hasar sonucunda poliçe şartları, kânun ve yönetmelikler kapsamında üçüncü şahıslar tarafından taşıyıcılara yapılacak olan rücuları üstlenerek, onları koruma altına alır.
Taşıyıcı sorumluluk sigortası, nakliyat sigortası yerine geçmez. Sadece taşıyıcının kusuru halinde ve taşıyıcının sorumluluk sınırları kapsamında taşınan yüke teminat sağlamaktadır.

Vinç Operatörleri Sorumluluk Sigortası:

Vinç Operatörleri Sorumluluk Sigortası, vinç operasyonu sırasında meydana gelecek kazaların sonucunda vinç operatörünün müşterisinin mallarına ve/veya üçüncü şahısların kendilerine veya mallarına gelebilecek zararları kapsar.

Sizin için Lojistik Sigortaları ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.