Reasürans ve Küresel Erişim

Reasürans, sigorta şirketlerinin risklerini belirli anlaşmalar dahilinde transfer etmeleri işlemidir.

"Tekrar sigortalama" anlamına gelen reasürans, sigorta şirketlerinin sigortalanması olarak da bilinmektedir.

Sigorta şirketleri riskin bir kısmını ya da tamamını yurt dışında Reasürans şirketi olarak adlandırılan Sigorta Şirketlerine belirli anlaşmalar çerçevesinde devredebilir. Reasürans şirketleri, Sigorta Şirketlerinden gelen bu riskleri bahsi geçen anlaşmalar yoluyla üstlenen şirketlerdir.

Reasürans brokerliğinin ana görev tanımı; sigorta şirketlerinin risklerinin transferi sürecinde aracılık işlemlerini yürütmektir.

Bununla beraber Reasürans brokeri, sigortalının ihtiyacını karşılayacak şekilde riske özel kapasite ve uluslararası piyasalardan alternatif sigorta çözümleri de sağlayabilmektedir.

OYAK GRUP SİGORTA ve Reasürans Brokerliği A.Ş., başta Avrupa Kıtası olmak üzere, Londra/Lloyds, Uzak Doğu ve Orta Doğu Reasürans piyasalarındaki Reasürans şirketleri ile yakın iş birliği içindedir.

OYAK GRUP SİGORTA ve Reasürans Brokerliği A.Ş., 2020 yılı Nisan ayı itibarıyla dünyanın lider ve en köklü sigorta ve reasürans piyasası olan Lloyd’s’da yetkili broker olarak iş yapma lisansını almıştır.

OYAK GRUP SİGORTA ve Reasürans Brokerliği A.Ş., Lloyd’s Brokeri ünvanı ile benzersiz bir küresel sigorta uzmanlığı havuzuna direkt erişim hakkı kazanmanın yanı sıra İngiliz menşeli Lloyd’s un yetkili brokeri olarak küresel piyasalardaki yerini güçlendirdi.

Sizin için Reasürans ve Küresel Erişim ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.