Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nedir?

Gündelik hayatta vize sigortası olarak da bilinen seyahat sigortası, seyahatleri öncesi konsolosluklar tarafından vize başvurusu öncesinde yaptırılması zorunlu tutulan bir sigortadır. Sigorta şirketlerinin verdiği teminatlar dahilinde yurt dışında yaşayacağınız kazalara karşı güvence sağlamaktadır. Yaşayabileceğiniz sağlık problemleri, bagaj kaybı gibi seyahat sırasında başınıza gelebilecek kazalara karşı size güvence verir.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası için Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sigortasında sigorta ettiren sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir; sigortalı ise sigortadan yararlanan, seyahat edecek olan, poliçede ismi olan kişi ya da kişilerdir.

Seyahat sigortasından genel olarak 18 - 65 yaşları arasındaki dileyen herkes yararlanabilir. Sigorta şirketi uyguladığı yaş sınırı üzerindeki kişileri de ekstra prim alarak güvence altına alabilir.

Poliçede belirtilmiş riskler gerçekleşmiş olsa bile hatalı beyan yüzünden hasar ödemesi gerçekleştirilmez.

Önceden var olan ya da kronik hastalıklar dışındaki bir nedenden dolayı hastalanması veya kaza geçirmesi durumunda oluşan hastane, ameliyat ve tedavi masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.

Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolup, seyahat edilen ilgili yere ulaşıldığı andan itibaren 24 saat içinde bulunamaması halinde ilgili havayolu şirketinin kayıp raporu tutması şartı ile acil kişisel ihtiyaçlar karşılanır.

Sizin için Yurt Dışı Seyahat Sigortası ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.