Hasar Anında

Kasko sigortası sahibi, ilk olarak hasarın gerçekleştiği tarihten itibaren, en geç 5 iş günü içerisinde durumu sigortasını yaptırdığı anlaşmalı kurum ile iletişime geçerek bilgi vermelidir.

Sigortalı aracın çalınması durumunda, çalınan aracın bulunmasına dair ilgili kurumların yapacakları incelemelerin 30 gün içinde sonuç vermemesi halinde, alakalı kurumdan aracın bulunamamasına dair yazı aldıktan sonra sigorta şirketi ile irtibata geçerek ödemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tazminatın ödenmesi sonrası çalınan aracın bulunması halinde, sigortalının yazı ile sigortacıyı derhal bilgilendirme yükümlülüğü vardır. Bu durumda sigortalı, aldığı tazminatı iade ederek aracını geri alabilir veya aracın mülkiyetini sigortacıya devreder.

Sigortalı aracının kasko teminatı dahilinde hasar görmesi halinde, makul tamir süresi içinde şehir içi taksi veya kiralık araç gibi giderler “ulaşım giderleri” teminatı; ticari araçların yaşadıkları gelir kaybı için “iş durması” teminatları, belirlenen limitler dahilinde ek prim ödenerek güvence altına alınabilir.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık indirimi, kasko yaptırma sürecinde merak edilen ana konulardan biridir. Hasarsızlık indirimi oranları şirketler arasında değişmekle beraber sürücüye bağlı olarak yaptırılan indirimlerdir. Bu bağlamda sigortalı eğer ki kullandığı aracı değiştirmek isterse hasarsızlık indirimi hakkını saklı tutar. Sigortalı sigorta şirketini değiştirmek isterse yine bu hakkı saklı olur. Ancak hasarsızlık indirimi oranı sigortalının geçeceği şirketin belirleyeceği oranlarda olur.

Hasarsızlık indirimini hangi durumlar bozmaz? Sigorta şirketlerinin kendi politikalarına göre hasarsızlık indiriminin bozulmayacağı durumlar mevcuttur. Yapılan kazada eğer %100 karşı taraf kusurluysa hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Bunun haricinde mini teminat ile birlikte aracınıza gelebilecek ufak hasarları gene hasarsızlık indiriminiz bozulmadan tamir ettirebilirsiniz.

Sizin için Kasko Sigortası ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.