Ağustos 2022

Her sene yenilenmesi zorunlu olan trafik sigortası hakkındaki yenilikler tüm sürücüler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Trafikteki temel güvencelerimizi sağlayan bu sigorta ürününde, geçtiğimiz günlerde prim artış oranında değişikliğe gidildi.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun Resmî Gazete’de yayımladığı yönetmelik ile trafik sigortası azami prim artışı %2,25 olarak değil, %4,75 olarak uygulanacak. 

Yönetmeliğin 11. maddesinde ‘’2022 yılı şubat ayından itibaren aylık %1,5 (bir önceki ayın azami prim tutarları üzerinden) olarak’’ ibaresinin sonuna ‘’2022 yılı eylül itibaren aylık yüzde %4,75 (bir önceki ayın azami prim tutarları üzerinden) olarak’’ ibaresi eklendi.

Bu yıla kadar aylık %1 olarak uygulanan artış; önce %1,5’a, sonra da %2.25’e çıkarılmıştı.

Otomobillerden alınan azami primlere de zam geldi.

Eylül ayı itibari ile otomobillerden alınan azami primlere de %20 zam geliyor. SEDDK’nın konu hakkında yaptığı açıklamada, hasar-prim dengesini ve sigorta sisteminin sürdürülebilirliğini gözeterek prim artışının yapıldığı konu ediliyor.

Ayrıca hasarsızlık indirimi de önemini koruyor. Hasar maliyetleri de göz önünde bulundurularak sistemin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla yapılan düzenleme ile hasarsızlık indirimi basamaklarına göre etkili olmaya devam edecek.

Zorunlu Trafik Sigortası nasıl işler?

Trafikte talihsiz olaylar ne yazık ki her an başımıza gelebilir. Uykusuzluk, yol durumunun kötü olması ve hava şartları kazalara neden olabilir. 

Zorunlu trafik sigortası olası bir kaza durumunda karşı tarafın hasarlarını ve masraflarını karşılar. Bu masraflara sağlık ve aracın tamir masrafları gibi harcamalar dahildir. Karşı tarafın trafik sigortası ise olası hasarlarınızı teminatlar dahilinde güvence altına alır. Kısaca trafikte temel güvence, karşılıklı trafik sigortalarıdır.

Karşılaştırmalı tekliflerle size en uygun Zorunlu Trafik Sigortası’na OYAK GRUP SİGORTA ile ulaşın.

Avantajlı ve uygun fiyatlı sigorta ürünleri OYAK GRUP SİGORTA ile bir tık uzağınızda.

Sitemizdeki online teklif butonuna tıklayarak ya da 0850 577 00 57’yi arayarak kısa bir sürede tekliflere ulaşabilirsiniz. 

Hayatın her anında kazasız ve keyifli sürüşler sizlerle olsun. 😊
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.