Eylül 2022

Hayatta her şeyin başı sağlık! :) Bu yüzden sağlığımız daima önceliğimiz olmalı.

Kaliteli bir hayat yaşamak ve sağlıklı kalmak için spor yapmamız, beslenmemize özen göstermemiz ve sağlığımızı güvence altına alacak bir sigortaya sahip olmamız gerekiyor.

Günlük hayatın yoğun koşuşturmaları sağlıklı alışkanlıklarını sekteye uğratsa da kapsamlı bir sağlık sigortası, sağladığı birçok avantaj ile sağlığı destekleyerek hayat kalitesini korumaya yardımcı olabilir. 

Sağlık sigortası söz konusu olduğunda önümüzde iki seçenek var: Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. Size en uygun sigortayı seçmek için yazımızın devamını okumaya davetlisiniz.

1.    Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, önceden belirlenen teminatlar çerçevesinde sağlık giderleri için güvence sunar. Özel sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerde ücret ödemeden ya da cüzi bir miktar karşılığında hizmet alabilir, teminatlarınız kapsamında tedavi olabilirsiniz.

Poliçe imzalandıktan sonra mevcut olmayan ve gelecekte oluşma riski bulunan tüm hastalıklar, özel sağlık sigortası teminatlarınca güvence altındadır. 

Özel sağlık sigortası özel ve genel şartlar doğrultusunda zenginleştirebilir, kapsamı geniş bir güvence edinebilirsiniz.

2.    Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, aynı özel sağlık sigortası gibi özel hastanelerde avantajlarla tedavi olmamıza yarar. SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde, hekimlerin sağladığı hizmetlere bütçenizi zorlamadan ulaşmaya yarar.

Ayakta ve yatarak tedavi olarak ayrılan teminat gruplarından, ihtiyaçlarınıza göre seçim yaparak avantajlı sağlık hizmetine ulaşabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin en büyük şartı ise SGK’lı olmak.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının mı, yoksa özel sağlık sigortasının mı size daha uygun bir poliçe sunduğunu merak ediyorsanız gelin aralarındaki farklara birlikte göz atalım.

3.    Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Temel Farklar Hangileridir?

  • Özel sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olmanıza gerek yoktur. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise geçerli ve devam eden bir SGK gerekir.
  • Özel Sağlık Sigortasında seçeceğiniz teminatlara göre yurt dışında da sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yurt dışında hizmet alma imkânı bulunmaz. 
  • Özel sağlık sigortasının hastane ağı, tamamlayıcı sağlık sigortasına göre daha geniştir. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı oldukları hastanelere göre bu ağların kapsamı değişebilir.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemeleri, özel sağlık sigortasına göre daha azdır.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında sadece 15 TL katılım ücreti ödenirken Özel Sağlık Sigortasında sağlık hizmetiniz, teminatlarınız dahilinde belirlenen oranda karşılanır ve kalan ücreti ödemeniz gerekir. 

OYAK GRUP SİGORTA ile sağlık harcamalarınız size yük olmasın!

Türkiye’nin önde gelen sigorta firmalarından avantajlı, kapsamlı ve bütçenize uygun sigorta tekliflerinin adresi OYAK GRUP SİGORTA ile dilediğiniz sağlık sigortasına hızlıca ulaşabilirsiniz.

İster 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimiz üzerinden, isterseniz de sitemizdeki Online Teklif butonuna tıklayarak karşılaştırmalı tekliflerimize göz atabilir, size en uygun sağlık sigortasını seçebilirsiniz.

OYAK GRUP SİGORTA ile hayatın her anında daima sağlıkla kalın! 😊
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.