Temmuz 2020

Hayatımızda en çok dikkat etmemiz gereken sağlığımızı korumak ve her geçen gün daha iyiye gitmesini sağlamak için çevremizdeki; olumsuz sosyal, ekonomik, biyolojik ve fiziksel etkenleri ortadan kaldırmalıyız. Bu noktada, sağlığımız adına elimizden gelen her şeyi yapıyor olsak da sağlığımızı güvence altına almamız büyük önem taşımaktadır. OYAK Grup Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir, neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’nın anlaşmalı olduğu ve sigorta şirketinin de Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması yaptığı özel sağlık kurumlarında SGK’nın katılım sağladığı yani SGK’nın ödediği her bir fatura, ödeyeceğiniz fark ücretlerinin sizin yerinize bu poliçe tarafından karşılanmasını sağlar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında anlaşmasız kurumlardan onay alınamaz ve fatura karşılığı geri ödeme yapılamaz. Mutlaka hastanede SGK ile giriş yapılıp, fark tutarı için sigorta şirketinden onay alınmalıdır.

Eğer siz de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşmalı, özel sağlık kurumlardan muayene, tetkik ve tedavi giderlerini fark ödemeden yaptırabilme ayrıcalığından yararlanmak istiyorsanız, buraya tıklayarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için online teklif alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar

Tamamlayıcı sağlık sigortasının önemi
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, özel sağlık sigortası primlerine oranla çok daha düşük primler ile SGK kapsamındaki sağlık hizmetlerinden ayrıcalıklı bir şekilde yararlanmanızı sağlar. 
 • Bu sigortadan faydalanabilmek için sigorta poliçesinde belirtilen bekleme sürelerine ve teminat hak edişleri ile ilgili doğru beyan vermek, bir zorunluluktur. Aksi halde, sigorta şirketi poliçeyi iptal etme veya ek prim alma hakkına sahiptir.
 • Ömür Boyu Yenileme Garantisi alan bir sigortalı, bu hakkın alınış tarihi itibariyle sigorta şirketi değişikliği yapmadığı sürece herhangi bir hastalık ile karşılaşılması durumunda muafiyet, ek prim, limit gibi uygulamalarla karşılaşamaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Kimler Faydalanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilmenin bir ön koşulu; sigortalının SGK statüsünde GSS hak sahipliği olmasıdır.

Bununla birlikte;

 • T.C. vatandaşı olma şartı olmaksızın Türkiye’de ikamet eden ve SGK kapsamındaki 15 gün - 55 yaş arası 1 risk grubu hastalıkları geçirmemiş kişiler, yaş üst sınırı sigorta şirketine göre değişmekle 55 yaşın sigortalanabildiği sigorta şirketleri de mevcuttur.
 • Sigorta şirketlerine göre çocukların sigortalanma şartları değişmekle beraber ebeveyn olmadan çocukları sigortalayan sigorta şirketleri bulunmaktadır. Birkaç sigorta şirketi ise çocukların ebeveyn olmadan sigortalanmasında yaş sınırı getirmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak ve ayakta yapılan tedaviler ile doğum teminatını kapsar

 • Yatarak Tedaviler
 • Ayakta Tedaviler
 • Doğum Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları hakkında detaylı bilgi almak ve online başvuru yapmak için buraya tıklayın.

 

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Sağlık sigortası poliçesi satın almak istiyorsunuz ancak “Özel Sağlık Sigortası mı, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası mı?” sorusuna karar veremiyorsanız iki ürün arasındaki farkları bilmenizde fayda var. Öncelikle bu iki ürünün birbirinden farklı olduğunu söyleyebiliriz.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Özel Sağlık Sigortası’ndan ayıran en temel fark, SGK anlaşmalı ve sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması yaptığı özel hastanelerde geçerli olmasıdır. Anlaşmasız özel hastanelerden onay alınamaz ve fatura karşılığı işlem yapılamaz. Özel sağlık sigortalarında ise özel doktor muayeneleri ve eczanelerde de dahil olmak üzere anlaşmalı kurumlardan onay alınabileceği gibi anlaşmasız kuruluşlardan da fatura karşılığı ödeme iade alınabilir.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortalarında anlaşmalı özel hastanelerde zorunlu tuttuğu 15 TL haricinde bir katılım pay ödenmemektedir. Özel sağlık sigortalarında tercihe göre sigortalının poliçede katılım payları bulunmaktadır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olmanız gerekir. Özel sağlık sigortasından ise SGK’lı olmasanız bile yararlanabilirsiniz.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortalarında reçeteler SGK tarafından karşılanmakta olduğu için ilaç teminatı bulunmamaktadır. Özel sağlık sigortaları reçete ile olması kaydıyla ilaç teminatını kapsam içine almaktadır.
 • En önemli fark ise tamamlayıcı sağlık sigortalarında hastane giderlerinizin bir kısmı SGK tarafından karşılanacağı için poliçe primleriniz özel sağlık sigortasına kıyasla oldukça uygun olmaktadır.
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.