Temmuz 2022

Uzun geçen kışın ardından yılın tüm stresini keyifli bir yolculukla atmak çoğumuzun hayali!

Her ince detayı önceden planlansa bile her yolculukta beklenmedik aksilikler başımıza gelebiliyor ve planlarımız sekteye uğrayabiliyor. Yazımızda bahsedeceğimiz basit önlemleri alarak ve kasko sigortanızı yaptırarak keyifli ve güvenli bir yol tecrübesi yaşayabilirsiniz. 

Tatil keyfinizi güvence altına almak için arkanıza yaslanın ve yazımızı okumaya devam edin. :) 

Dönemsel Araç Bakımınızı Aksatmayın

Her araç servislerde belirli aralıklarla kontrol edilmeli, aksamlarındaki eksiklikler ve arızalar giderilmelidir. Sizin aracınızda fark edemediğiniz ufak bir arızayı alanında uzmanlaşmış bir tamirci kolayca fark edebilir ve sizi daha büyük bir masraftan ya da kazadan koruyabilir.

Bu sebeple özellikle uzun yola çıkmadan önce aracınızın dönemsel bakımını yaptırmalısınız.

Mevsime Uygun Lastikler Kullanın

Yoğun kar yağışlı geçen kış aylarında kış lastiği kullanmak can sağlığınız için çok ama çok önemlidir. Havaların hızla ısınmaya başladığı bu aylarda ise, yaz mevsimine uygun lastiklere tekrar dönüş yapılmalı. Kış lastikleri yağışlı ve kaygan zeminlerde güvenli sürüş sağlasa da havanın ısındığı bu koşullarda sürüş için tehlike oluşturur.

Eşyalarınızı Aracınıza Güvenli Bir Şekilde Yükleyin

Uzun yolculukların en vazgeçilmezleri arasında, aracın arkasına ya da üzerine yüklenen eşyalar vardır... 

Büyük valizler, bisiklet, elektrikli scooter gibi bagaja sığmayan eşyalarınızı yüklediğiniz askılıklar sağlam ve güvenli olmalı. Aracınıza yük eklerken yol şartlarını, sürüş ve eşyalarınızın güvenliğini hesaba katmalısınız. 

Peki Siz Yola Hazır Mısınız?

Aracınız için yapacağınız hiçbir hazırlık, aracı kullanacak kişi hazır değilse yeterli değildir.

Yola çıkmadan uykunuzu almalı, iyice dinlenmiş olmalı ve besin değeri yüksek bir kahvaltı yapmalısınız. 

Belirli aralıklarla mola vererek zihninizi dinç tutmalı ve yol boyunca hazmetmesi kolay besinler tüketmelisiniz. Böylece uykunuzun gelmesini engelleyebilirsiniz.

Yola çıkmadan rotayı gözden geçirmeniz ve sürüş için yeterli bir zaman ayırmanız da önemlidir. Böylece aşırı hız yapmanıza neden olacak aceleye kapılmamış olursunuz.

Siz ve aracınız hazır olsa da beklenmedik olaylar yolculuğun her anı planlarınızı sekteye uğratabilir. Böyle bir durumda sağlam bir güvenceye sahip olmak önemlidir. Hayatın her anında güvenilir sigorta ürünleri sunan OYAK Grup Sigorta’dan yaptıracağınız Kasko Sigortası, keyifli yolculuklar için tam da aradığınız güvence!

Kasko Sigortası Teminatları Nedir?

Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko olarak belirlenen ürünlerle sunulan Kasko Sigortası’nın ana teminatları şu şekildedir:

a) Aracın karayolunda motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
b) Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
c) Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,
d) Aracın yanması,
e) Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

OYAK Grup Sigorta Ayrıcalığıyla Tüm Yolculuklar Hem Keyifli Hem de Güvenli!

Yolculuk boyunca karşılaşabileceğiniz yangın, hırsızlık, arıza, kaza ve doğal afet gibi beklenmedik aksiliklere, kapsamlı teminatlar sunan bir Kasko Sigortası ile sağlam bir önlem alabilirsiniz.

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığı ve avantajlı teklifleriyle Kasko Sigorta’nızı yaptırmak için 0850 577 00 57’yi arayabilir ya da sitemizdeki online teklif butonuna tıklayabilirsiniz.

Keyifli ve güvenli seyahatlerinizin arkasındaki sağlam güvence OYAK Grup Sigorta iyi yolculuklar diler!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.