Mayıs 2022

Beklediğimiz sıcak havalar ve güneşli günler sonunda geldi! ☀️
Tadını sevdiğimiz birçok sebze meyveyi ve doğayla iç içe aktiviteleri de yanında getiren yaz aylarında sağlıklı yaşamak çok daha eğlenceli.

Fakat artan sıcaklık beraberinde sağlık sorunları da getirebildiği için kendimize dikkat etmemiz gerekiyor.

’’Yaz aylarında sağlıklı yaşamak için neler yapmalıyım?’’ diye düşünüyorsanız, sorularınızın cevabı yazımızın devamında!

1.    Dengeli Beslenme ile Tüm Gün Hafif ve Zinde Hissedebilirsiniz.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda hafif yiyecekler seçmek güne güzel ve sağlıklı bir başlangıç yapmak için idealdir. Tün gün #iyihissedindiye kahvaltınıza özen göstermelisiniz. 

Öncelikle kahvaltıda az yağlı ve az tuzlu peynirler, taze sebzeler bulunmalı. Kafein içeren içecekler yerine bitki çayları, yarım yağlı süt ve meyve suları tercih edilmeli. Böylece vücudu yoran yiyeceklerin etkilerinden uzak durulabilir.

Ayrıca gün içinde bol bol su içerek ve öğünlerimizde de kızartmalardan ve hamur işi yiyeceklerden uzak durarak kan şekerimizi kontrol edebiliriz. Bunlar yerine mevsimsel meyve ve sebzeleri tüketmeliyiz. 

2.    Yaz Aylarında Nasıl Fiziksel Aktiviteler Yapılmalı? 

Sağlıklı bir yaşam söz konusuysa, spordan bahsetmeden olmaz. Dış alan sporlarına yönelerek güzel havaları değerlendirebileceğimiz bu mevsimde yüzme, koşu, paten ve bisiklet gibi aktivitelere zaman ayırabiliriz.
Fakat öğlenin en sıcak saatlerinde ve direkt güneş ışığında spor yapmamaya özen göstermeliyiz. 

Günlük egzersizlerinize başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir konu var: Sıvı kaybı. Yaz aylarında spor yaparken kış aylarına göre daha fazla su kaybı yaşanacağı için egzersize başlamadan 15 dakika önce ve spor esnasında düzenli olarak su içmek gerekir. Ayrıca terleme ile kaybedilen mineral kaybının önlenmesi için ayran tüketilebilir.


3.    Sağlıklı Alışkanlıklarınızı Özel Sağlık Sigortası ile Destekleyebilirsiniz.

Her ne kadar sağlıklı yaşamaya özen göstersek de hayat istenmedik durumlarla bize sürprizler yapabiliyor. Böyle anlarda yanımızda özel sağlık sigortasının güvencesini hissetmek hayatımızda fark yaratabilir.

Özel sağlık sigortası, hastalanma veya kaza sonucu yaralanma durumlarında, tedavi masraflarınızı teminat altına alan bir sigorta ürünüdür. 

Özel hastane konforunda, tüm sağlık ihtiyaçlarınızı kolayca gidermenize yarayan güvencelerle yazın ortaya çıkabilecek tüm hastalıklar karşısında kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Peki, nedir özel sağlık sigortasının teminatları?

Yatarak Tedavi ve Yatarak + Ayakta Tedavi olarak ikiye ayrılan özel sağlık sigortalarında; ameliyat, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz gibi büyük hizmetlerin yanında, doktor muayene, tahlil, MR ve röntgen gibi tanı yöntemleri güvence altına alınır.

Ayrıca sigorta şirketlerine bağlı olarak doğum, check-up, diş ve gözlük gibi teminatlar da eklenebilmektedir.

Mevsimin keyfini OYAK Grup Sigorta güvencesiyle Çıkarın!

Özel Sağlık Sigortası güvencesiyle yaz aylarının keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz! Sağlığınızı en az sizin kadar önemseyen OYAK Grup Sigorta ayrıcalıklarıyla birçok avantajlı Özel Sağlık Sigortası teklifine ulaşabilirsiniz.

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla tanışmak 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimize ulaşabilir ya da sitemizdeki online teklif butonuna tıklayabilirsiniz.

Hayatın her anında sağlıkla kalın!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.