Mayıs 2022

Hayatı sürprizlerle dolu uzun bir yolculuk.  Hayatın getireceklerine hazırlıklı olmak ve önlem almak ise mutlu bir yaşam için önemli bir etken. 
Kaza gibi olumsuz durumlara karşı kendimizi ve sevdiklerimizi güvence altına alan Ferdi Kaza Sigortası hakkında merak edilen konuları ve neden Ferdi Kaza Sigortası yaptırmalıyız sorusunun cevabını keşfetmek için yazımızın devamına davetlisiniz!

Ferdi Kaza Sigortası’nın Kapsadığı Teminatlar Nelerdir?

Kendimizi ve sevdiklerimizi, beklenmedik kazalara karşı güvence altına almanın en etkili biri olan Ferdi Kaza Sigortası, Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Ek Teminatı ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatını kapsar. 

a)    Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Ek Teminatı
Sigorta süreci içerisinde, sigorta sahibinin farkındalığı dışında gelişen bir kaza sonrasında aniden ya da iki yıl içerisinde, söz konusu daimi maluliyet riskine karşı verilir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Ek Teminatı hakkında bilinmesi gereken bir önemli nokta; teminatın, tıbbi tedavinin kesin olarak sona erdiğinin ve daimi maluliyetin kesin takip edilebilmesi açısından, azami sözleşmede tutarı belirlenmiş olan maluliyet hallerinde ödenmesidir. 

b)    Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Poliçenin başladığı tarihten itibaren, poliçenin devam ettiği süre boyunca sigorta sahibinin bilinci dışında gelişen bir kazanın tedavi masrafları bir yıl boyunca karşılanır. Bu masraflara doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları da dahildir. 

Ferdi Kaza Sigortası’nda Sigorta Bedeli Nasıl Belirlenir?

Yaş ve meslek, hayatta birçok konuda önemli olduğu gibi Ferdi Kaza Sigortası bedelinin belirlenmesinde de önemli bir role sahip. Ferdi Kaza Sigorta bedeli, yaş ve meslek gibi diğer özellikler de göz önünde bulundurularak belirlenir. Poliçe gereğince, ödenecek tazminatın miktarı taraflar arasında uzlaşma sağlanarak tespit edilir. 

Kaza Sayılmayan Durumlar Nelerdir? 

Ferdi Kaza Sigortası’nın kapsadığı teminatlar oldukça geniş ve yeterli olsa da kaza olarak sayılmayan ve Ferdi Kaza Sigortası tarafından karşılanmayan durumlar da var. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz: 
•    Her türlü hastalık ve hastalıklı hal.
•    Ruh hali ve psikolojik rahatsızlık ne olursa olsun, intihar ve intihara teşebbüs.
•    Sarhoşluk ve uyuşturucu madde kullanımı sonucu oluşan kazalar.
•    Kazanın gerektirmediği her türlü ameliyat ve cerrahi müdahale. 
Ferdi Kaza Sigortası’nın önemini ve kapsamlı teminatlarını keşfettikten sonra geriye sadece uygun bir poliçe bulabilmek kalıyor.

Siz İyi Hissedin Diye OYAK Grup Sigorta Kapsamlı Teminatlarıyla Her Zaman Yanınızda! 

OYAK Grup Sigorta, kapsamlı teminatları ve avantajlı fiyat teklifleriyle, sizlere güven ve huzur veren Ferdi Kaza Sigortası’nı sunuyor. Dilediğiniz gibi belirleyebileceğiniz Ferdi Kaza Sigortası hakkında detaylı bilgiye web sitemizden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir ya da 0850 577 00 57 üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Hayatta başınıza gelen tüm sürprizlerin yüzünüzü güldürmesi dileğiyle.

Sağlıkla Kalın!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.