Mayıs 2022

Teknolojiyi hayatımızın merkezine getiren cep telefonları, günlük yaşamda elimizden düşürmediğimiz en kullanışlı yardımcımız. 😊
Mart ayında yayımlanan Datareportal raporuna* göre, telefon ile internet kullanma süresi günlük ortalama 3 saati geçmiş durumda. 

Bankacılık, eğlence ve iletişim için ilk tercih olan cep telefonunun kullanım yeri ve süresi arttıkça, karşılaşabileceği sorunların bizlere yaratacağı sıkıntı da artıyor. Olası bir aksilik ekonomik olarak bizi zorlayabiliyor ve hayatı sekteye uğratabiliyor.

Peki, cep telefonlarını araba ya da ev gibi sigortalatmak, avantajlı teminatlarla güvenceye almak mümkün mü? Cep telefonu sigortası hakkında bilmek istediğiniz her şeyi, yazımızın geri kalanında keşfedebilirsiniz.

Cep telefonu sigortası nedir?

Cep telefonu sigortası, herhangi bir kaza durumunda cep telefonunuzu geniş ve kapsamlı teminatlarla güvence altına alan bir sigorta türüdür. Hasarlara ve çalınmaya karşı güvence sağlar. 

Yeni aldığınız cep telefonunun garantisi ya da kırılmaz koruyucular kullanmak, çoğu zaman yeterli önlemler olmaz. Hasar kullanıcı hatasından kaynaklı ise tamir garanti kapsamına dahil edilmez, ekstra ve külfetli ücretler ödemek gerekir.

Garantisi olsun ya da olmasın; çarpma ve düşme nedeniyle zarar gören cihazlarda veya çalınma durumlarında koruma sağlayan telefon sigortaları bu noktada hem bütçenizi, hem de telefonunuzu kurtarabiliyor.

Cep telefonu sigortası teminatları nelerdir?

Cep telefonu sigortası yaptırmanız için telefonunuzun yeni olması gerekmez. Hasarsız olması şartıyla, ikinci el telefonunuza da cep telefonu sigortası yaptırabilirsiniz.

Cep telefonu sigortası, geniş kapsamlı teminatlarıyla aşağıdaki durumlar sonucunda oluşabilecek küçük büyük tüm masrafları güvence altına alır:

  • Kaza sonucu hasar,
  • Kırılma, çarpma ve düşme sonucu hasar,
  • Kısa devre sonucu hasar,
  • Gasp veya kapalı alanda gerçekleşen hırsızlık, 
  • Sıvı teması sonucu bozulma.

Ayrıca cep telefonu sigortası sağlayan birçok şirket, dar teminatlı poliçelerde yıl içerisinde sınırlı sayıda olmak üzere sadece ekran kırılma güvencesi de sunmakta. 

Cep telefonu sigortası ödemeleri nasıl hesaplanır?

Ödemeniz gereken poliçe bedeli cep telefonunuzun marka, model ve yıl bilgisine göre belirlenir. Kesin olmamakla birlikte, telefonunuzun piyasa bedelinin %8 ile %10’u arası bir tutar ile telefonunuza yıllık bir güvence sağlayabilirsiniz. OYAK Grup Sigorta tarafından düzenlenen poliçelerde sabit primle güvencede sunulmaktadır.

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla avantajlı fiyatlara Cep Telefonu Sigortası yaptırabilirsiniz!

Dakikalar içerinde sizlere sunduğumuz karşılaştırmalı tekliflerle tanışarak, siz de cep telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. 
OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla sunduğumuz avantajlı tekliflerimiz için 0850 577 00 57’yi arayabilir ya da sitemizdeki Online Teklif butonuna tıklayabilirsiniz.
 

Datareportal Raporu: https://datareportal.com/reports/digital-2021-global-overview-report 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.