Nisan 2022

Sağlık en önemli zenginliktir… Sağlığın yerinde olduğu ve hedeflere uçar adım ilerlenen yaşlar, ileriye yönelik yatırımlara başlamak için mükemmel bir fırsattır.

Hayat enerjisiyle tecrübenin birleştiği gençlikte atılan bu adımlar, gelecekteki özgürlüğün ve konforun teminatı oluyor. 

Yeter ki sağlık olsun dediğimiz bu dönemde, erken yaşta Özel Sağlık Sigortası yaptırmanın avantajlarına birlikte göz atalım.😊

1. Özel Sağlık Sigortası yaptırmak geleceğinize yatırımdır. 

Genç ve sağlıklıyken özel sağlık sigortası yaptırmayarak tutumlu olduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat zaman kimseyi beklemez… Uzun vadede ne yazık ki hastalıklar ve sağlık sorunları aniden karşımıza çıkıyor. 

Erken atacağınız bir adım ile hayatın karşınıza çıkaracağı büyük küçük tüm sağlık sorunlarına hazırlıklı olacaksınız. Başınıza ne zaman geleceğini bilemediğiniz talihsizliklerde sağlığınızı özel sağlık sigortanız ile korumaya alabilirsiniz. 

2. Özel Sağlık Sigortası birikimlerinizi korumanıza yarar.

Özel sağlık sigortası yaptırmanın belki de en gözden kaçan katkısı, hastalık durumlarında yatırımlarınızı ve finansal hedeflerinizi korumasıdır. Özel sağlık sigortasının olmadığı durumda, yaşadığınız sağlık sorununun ciddiyetine göre birikimlerinizi eritebilir ve yatırımlarınızı bozmak durumunda kalabilirsiniz.  

Eğitim ya da gayrimenkul için birikim yaparken, karşılaşacağınız bir talihsizlikle hem hedeflerinizden hem de yatırımlarınızdan olmak istemezsiniz değil mi? Sorunun cevabını “evet” olarak kabul ediyoruz.😊 

Bu yüzden finans danışmanları, uzun süreli yatırımlara başlamadan kapsamlı sağlam bir sağlık sigortası yaptırılmasını öneriyor. Özel sağlık sigortanızı erken yaşta planlarsanız, hedeflerinize rahatça odaklanabilir ve yolunuzu güvenle çizebilirsiniz. Seçim tabi ki yine de sizin! 

3. Sağlıklıyken Özel Sağlık Sigortası yaptırırsanız, poliçeniz ileride karşılaşacağınız hastalıkları kapsayacaktır.

Ülkemizde poliçe başlangıç tarihinden önce varolan hastalıklar özel sağlık sigortası teminatları kapsamında sayılmıyor. Yani poliçenin tanzim edilme tarihinden önce başlayan, teşhisi konulmasa bile kuluçka döneminde olan fıtık ve kist gibi hastalıkları sigortanız karşılamaz.

İşte, sağlıklıyken özel sağlık sigortası yaptırmanın en avantajlı olduğu yer de burası! İlerleyen zamanlarda tüm hastalıklarınızın kapsam dahili olduğu, başka zaman size finansal yük olacak tedavileri sadece primlerinizi ödeyerek yaptırmak hayat kolaylaştıran ayrıcalıklı bir konfor. 

4. Özel Sağlık Sigorta’nızı ne kadar erken başlatırsanız, prim ödemeleriniz o kadar uygun olur.

Poliçenizi başlattıktan 3-4 sene sonra, belirlenen hasar/prim oranını geçmemesi şartıyla Ömür Boyu Yenileme Garantisi kazanabilirsiniz. Peki nedir bu garanti?

Bu garantiye hak kazanan poliçe sahibi, herhangi bir hastalık karşında ek prim, limit, muafiyet gibi uygulamalarla karşılaşmaz. 
Üstelik kapsamlı teminatlara sahip özel sağlık sigortasını ömür boyu yenileme hakkına sahip olur. Yani sağlıklı olunan dönemde özel sağlık sigortası yaptırmak, potansiyel hastalıklar açısından size bir güvence sağlayacaktır. 😊

5. Özel Sağlık Sigortası size geniş teminat seçenekleri sunuyor.

Günümüzde bütçeye uygun bir poliçe bulmak çok daha kolay. Artık geniş teminatlar arasından kendinize uygun olanı seçerek özel sağlık sigortanızı ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebiliyor, kapsamını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Sağlık Sigortaları yatarak tedavi teminatıyla ameliyat veya hastanede yatılı tedavi gerektiren işlemler kapsam dahilinde değerlendirilirken, ayakta tedavi teminatlarıyla tahliller, ilaç ve doktor muayeneleri kapsam dahilindedir. Ayrıca diş, gözlük, doğum ve check-up gibi teminatlar da imkanlar dahilinde.

Geleceğinizi Planlarken Bizimle Güvendesiniz

Hayatın hangi evresinde olursak olalım, özellikle söz konusu sağlıksa kendimizi güvende hissetmek hakkımız. Sağlığınızı sizin kadar önemseyen OYAK Grup Sigorta ayrıcalığında yaptıracağınız Özel Sağlık Sigortası ile hem sağlığınızı koruyacak, hem de geleceğe güvenle bakabileceksiniz. 
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.