Mart 2022

Her anne baba çocuğu için benzer hayaller kurar; onun hedeflerini gerçekleştirdiği başarılı bir geleceğe ulaşmasını ister. :) 

Ebeveynlerin temel hedefi ise çocuğunun mutlu bir hayata sahip olduğunu görmek, sevgiyi paylaştıklarını hissetmektir. 

Yazımızın devamında çocuğunuzun geleceğini şekillendirirken dikkat etmeniz gereken 5 başlığa göz atacak ve Eğitim Sigortası’nın avantajlarını inceleyeceğiz. 

1.Erken Çocukluk Dönemi Neden Önemlidir?

0-6 yaş arasında çocuklar sosyal bir birey olmayı öğrenir ve kişiliğini şekillendirmeye başlar. Bu dönemde anne babanın davranış kalıplarını, alışkanlıklarını ve dünyayla iletişim kurma biçimlerini kendine örnek alırlar. 

Örneğin çocuğun yanlış bir şey yapması sonucu ebeveynlerinden aldığı tepki, onun hayatın devamında benzer bir durumda vereceği tepkiler için kalıp olur.

Çocuk, anne baba arasındaki tüm süreçleri doğrudan gözlemlediği için sağlıklı bir aile yapısı çocuğun benlik saygısı yüksek, iletişime açık, dürüst olmasının ön koşulunu oluşturur. Bu nitelikler başarı için önemli birer yardımcıdır.

2.Duygusal Zekâ Nedir?

Duygusal zekâ, kişinin kendi duygu ve hislerini gözlemleme, bunlar arasında ayrım yapabilme ve bu bilgileri kendisine rehber olarak kullanabilme yeteneğidir.

Çocukların duygusal zekalarını geliştirmek, onların ileriki hayatı için şüphesiz büyük öneme sahiptir. Duygusal zekâ bireylerin düşünme biçimini ve süreçlerini etkiler ve empati yapabilmesini sağlar. 

Bu nedenle anne babalar çocukların duygusal zekâlarının gelişmesine destek olmalıdır. 
Duygu zekâsı yüksek bireyler, hayatla doğru şekilde ilişki kurabilir ve karşılaştığı güçlüklerden fırsatlar yaratabilir.

3.Sevgi Mutlu Bir Geleceğin Temel Taşıdır

Sevgi, küçük ve büyük tüm bireylerin hayatını güzelleştiren en özel etkendir. Özgüvenli bir kişilik geliştirmek için de gerekenlerin en başında gelir. Çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız, ona kaliteli bir eğitim hayatı sağlamanın yanında sevginin de önemli olduğunu öğretmelisiniz.

Koşulsuz sevgi ile büyüyen çocuklar, sağlıklı bir benlik bilinci ve gelişmiş bir özgüvene sahip olacak ve hem eğitim hem de iş hayatlarında daha doğru kararlar verebilecektir.

4.Çocuğunuzun Eğitim Hayatında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelliklerle okulların sadece akademik başarının gerçekleştiği bir alan değil, aynı zamanda çocuğun zekâ, zihinsel, duygusal ve hayat becerilerinin geliştiği bir yer olduğunu da anlamamız gerekli. 

Bu nedenle eğitim sürecinde, anne babaların çocuklarına kendi davranışlarıyla örnek olması okulda verilen eğitim kadar önem taşır.

Kendini geliştirme açısından hevesli bir çocuk başarıya ulaşmak için çok daha istekli olacaktır. Başarıyı engelleyen rekabetçi ortamdan uzaklaşacak ve kendini geliştirmek için çaba gösterecektir.

Şüphesiz ki kaliteli bir eğitim hayatı, çocukların geleceğini belirleyen önemli ayrıcalıklardan biridir. OYAK Grup Sigorta olarak geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın kaliteli eğitim almaları gerektiğini biliyor ve Eğitim Sigortası ürünümüzle çocuklarımızın geleceğine destek oluyoruz.

5.Çocuğunuzun Geleceği İçin En Sağlam Güvence Eğitim Sigortasıdır

Eğitim sigortası, çocuğunuzun geleceği için önemli bir güvencedir. Sağladığı teminatlarla poliçe sahibinin başına gelebilecek yaşam kaybı ya da kaza maluliyet durumunda, çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için poliçede belirlenen tutarın hak sahiplerine ödenmesini sağlar.

Eğitim sigortasında sigorta süresi, eğitim süresine göre belirlenir. Poliçe en az 4, en fazla 20 senelik olacak şekilde oluşturulabilir. Çocuğunuzun yıllık eğitim gideri ve eğitim süresi ne kadarsa, teminat tutarı bunu kapsayacak şekilde poliçede belirlenir.

Ayrıca ödenen primler, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından indirilebilir.

Eğitim sigortasını hem kendi çocuklarınız hem de eğitiminden sorumlu olduğunuz çocuklar için yaptırabilirsiniz.

6.Genç Zihinlerin Eğitim Hayatına En Sağlam Güvence OYAK Grup Sigorta’da!

Çocukların umutları, hayalleri ve eğitim hayatları da OYAK Grup Sigorta ayrıcalığı ile güvende!

Avantajlı tekliflerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0850 577 00 57’yi arayabilir ya da web sitemizdeki online teklif butonuna tıklayabilirsiniz.

Hayallerinize güvenle ulaşmanız dileğiyle!

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.