Haziran 2021

Hayatta kesin olan tek bir şey var, o da hayatın sürprizlerle dolu olduğu... Günün her anı, bizi yeniliklerle tanıştıran, günümüzü güzelleştiren hoş sürprizlere gebe. 

Fakat ne yazık ki, günlük koşuşturmada bizi sadece neşeli anlar beklemiyor. Gerek iş ortamımızda gerekse keyif almak için yaptığımız aktivitelerde öngörülemeyen kazalar hayatın bir parçası. En beklemediğimiz anda günümüz birden farklı bir yöne doğru gidebiliyor.

Tam da böyle durumlarda sizleri hem maddi, hem de manevi durumunuzu koruyacak bir sigorta türü ile tanıştırmak isteriz! Ferdi Kaza Sigortası. :) 

Her anınızı güvence altına alacak ferdi kaza sigortasını kısa başlıklar halinde keşfedelim!

1. Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Fiziksel güç ile gerçekleştirdiğimiz işlerde her gün tehlikelerle yüz yüze gelmek durumunda kalabiliriz. Ya da sevdiğimiz aktiviteleri ve hobileri gönül rahatlığıyla yapmak istiyor olabiliriz. Nedeni ne olursa olsun, Ferdi Kaza Sigortası önemli güvenceler sunan vazgeçilmez bir önlem. Aynı zamanda vefat ve sakatlık gibi kötü durumlarda destek olacak bir sigorta ürünüdür. 

2. Ferdi Kaza Sigortasının Ana Teminatları Nelerdir?

Standart ferdi kaza sigortası poliçe sahiplerine iki ana teminat sunar; biri kaza sonucu vefat durumunda yakınlara, diğeri de kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda poliçe sahibine sağlanan güvencedir. 

Bu iki teminata tercihlere göre ek teminatlar eklemek tabii ki mümkün. Birçok sigorta şirketi ferdi kaza sigortası poliçelerine şu teminatları da ekleyebiliyor:

  • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı.
  • Kalıcı sakatlık durumunda gündelik tazminat.
  • Deprem, sel, yanardağ ve yer kayması tazminatı.

3. Ferdi Kaza Sigortasında Vefat Teminatı Nedir?
Eğer bir kaza sonucu, kaza anında ya da kazayı takip eden bir yıl içerisinde ferdi kaza sigortası sahibi vefat ederse sigorta bedeli poliçede belirtilen kişilere, yoksa kanuni hak sahiplerine ödenir.

Burada kafamızda bir soru belirebilir: ‘’Peki ferdi kaza sigortasının hayat sigortasından farkı nedir?’’

Hayat sigortasının aksine, ferdi kaza sigortası sadece kaza durumlarında geçerlidir. Bu bilgi bize ferdi kaza sigortasının eksik bir sigorta türü olduğu izlenimini uyandırmasın. Ek güvenceler düşünüldüğünde ve sınırlı bir bütçe söz konusuysa, öngörülemeyen talihsiz durumlarda maddi ve manevi güvenceler sunan ferdi kaza sigortasının avantajı ortaya çıkıyor. 

Kapsamını kendimizin belirlediği bir ferdi kaza sigortası poliçesi çok daha cazip olabilir.

4. Sürekli Sakatlık Durumunda Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Eğer kaza sonucu kalıcı bir sakatlık söz konusuysa, sakatlığın derecesine göre ferdi kaza sigortası poliçe bedeli sigortalıya ödenir. Bu teminat çalışamama durumunda poliçe sahibini maddi olarak rahatlatacak bir kaynaktır.

Ferdi kaza sigortası poliçesinde gündelik tazminat teminatı da sağlanıyorsa, tedavinin başladığı günden işe geri dönülen güne kadar bu sürenin 200 günü aşmaması şartıyla tazminat ödenir. 

Poliçe ferdi kaza sigortası ek teminatlarından, tedavi masrafları teminatını da içeriyorsa, tedavi giderleri de sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bunlara ilaç, radyografi, banyo, masaj ve diğer tedavi masrafları dahildir.

5. Ferdi Kaza Sigortasında Hangi Durumlar Kapsam Dışıdır?

Ferdi kaza sigortası teminatlarının sadece iş ya da diğer kazalarla kısıtlı kalmadığı, birçok aktivitede poliçe sahibini koruduğundan bahsetmiştik. Eğer sürekli seyahat ediyorsanız, hep bir macera peşindeyseniz, hobilerinizde ısrarcıysanız kendinizi güvene almak sizin de hakkınız. 😊 Fakat ferdi kaza sigortası poliçelerinde bazı durumlar teminatlara dahil edilmiyor. Bunlar;

  • Motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanmak ve bunlara binmek,
  • Açık deniz balıkçılığı ile sürek ve sürgün avları, vahşi hayvan avcılığı, yüksek dağlarda avcılık,
  • Dağlara ve buzullara tırmanarak yapılan dağcılık; kar ve buz üzerinde yapılan tüm sporlar; cirit oyunu, manialı binicilik, polo, rugbi, eskrim, halter, güreş, boks, basketbol, futbol ve yelken sporlar ile ağır ve tehlikeli jimnastik hareketleri ve profesyonel spor hareketleri,
  • Her nevi spor müsabakaları ile sürat ve dayanıklılık yarışları,
  • Havada yolu sıfatı harici bir şekilde uçmak,
  • Deprem, sel, yanardağ püskürmesi ve yer kayması 

Eğer ferdi kaza sigortası teminatları sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, şimdi sırada size özel güvenceler sunan bir poliçe bulabilmek var… 😊

6. OYAK Grup Sigorta Ayrıcalığıyla Size En Uygun Ferdi Kaza Sigortasını Bulabilirsiniz!

OYAK Grup Sigorta’nın, size en uygun güvenceleri sağlayan Ferdi Kaza Sigortasını bulacağından emin olabilirsiniz. Tercihlerinize göre şekillendirebileceğiniz Ferdi Kaza Sigortası tekliflerine sitemizden kolayca ulaşabilir ya da 0850 577 00 57’i arayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. 
Nerede olursanız olun, güzel sürprizler sizinle olsun. 😊 
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.