Haziran 2021

Yasalaşan düzenleme ile trafik sigortasında yeni bir dönem başladı! Tazminatların standart hale gelmesiyle ödemeler artık çok daha hızlı ve adil gerçekleşebilecek.

SEDDK 9 Haziran’da yasalaşan değişiklikle ilgili zorunlu trafik sigortasının kapsamında değer kaybı, sürekli sakatlık ve destekten yoksun kalma tazminatlarının çerçevesini belirlediklerini; böylece taleplerin daha hızlı sonuçlanacağını belirtti. Yeni düzenlemeyle kişiler hak ettikleri tazminatlara daha kolay ulaşabilecek ve bu alanda mağduriyetin önüne geçilebilecek.

Bu düzenlemeyle sigorta şirketleri de taşıdıkları riskleri daha net öngörebilecek, poliçe fiyatlarında dalgalanmaların, uzun süren dava süreçlerinin, ek masrafların önüne geçilebilecek. Detayları kısa başlıklarla inceleyelim; 

  • Yeni düzenleme sigorta primlerini ve tazminat ödemelerini nasıl etkileyecek?

Sigorta şirketlerinin yükümlü olduğu kapsam kanunen belirlendiğinden, finansal sorumluluk miktarı da öngörülebilir oluyor. Sigorta şirketlerinin üzerindeki yükü azaltan bu yenilik ile primlerin makul seviyede kalması öngörülüyor. 

Üstelik uzayıp giden tazminat davaları poliçe sahiplerinin tazminatlarına hemen ulaşamamasına neden oluyordu. Yeni yasayla tazminat sigorta şirketleri tarafından hemen ödenecek. Mahkemelerde oluşan yoğunluğun da önüne geçilmiş olacak. 

  • Peki, zorunlu trafik sigortası hangi güvenceleri sunuyor?

Ne kadar dikkatli olursak olalım, ne yazık ki bazen kaza geliyorum demiyor…  İşte tam da bu yüzden trafikteki tüm sürücüler için trafik sigortası zorunlu. 

Kaza durumlarında aracımızın aldığı hasarı, gerekiyorsa tedavi masraflarımızı, sakatlık ve vefat durumlarında ise maddi tazminatları, karşı tarafın zorunlu trafik sigortası poliçesi karşılamakla yükümlü.  

Herkesin yaptırmakla zorunlu olduğu trafik sigortasıyla sizin poliçeniz karşı tarafı, karşı tarafın poliçesi de sizi güvenceye alır. Trafikte temel güvenceler böylece sağlanır. 

  • Beklentilerinize en uygun Zorunlu Trafik Sigortası teklifine OYAK Grup Sigorta ile ulaşın!

Trafikte en temel güvenceleri sağlayan zorunlu trafik sigortası, trafiğe güvende olduğumuzu bilerek çıkmamızı sağlar. Bilinçli bir sürücü olarak üzerimize düşeni yapmaya her yıl trafik sigortası poliçemizi zamanında yenileyerek başlayabiliriz.

Trafikte karşılaşabileceğiniz olası bir kazada mağdur olmamak için ayrıcalıklarla sunduğumuz Zorunlu Trafik Sigortası tekliflerimize, sitemizden ya da 0850 577 00 57 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Avantajlarla dolu güvenli yolculuklarla dileriz! 😊 
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.