Şubat 2021

2020 yılının başından bu yana, tüm dünya ciddi bir ekonomik ve sosyal krize yol açan Covid-19 salgını ile mücadele ediyor. Bu durum gerek tüm dünya genelindeki kısıtlamalarla gerekse aşı çalışmaları ile kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Fakat geldiğimiz noktada henüz  “sağlığın” insan hayatı için ne kadar önemli olduğunun farkına varılmadığını  görüyoruz. Durum her ne kadar korkutucu olsa da OYAK Grup Sigorta Brokerliği olarak, sağlık sigortasının insan sağlığının hayatındaki yerini ve önemini vurgulamak için daha iyi bir zamanlamanın olmadığını düşünüyoruz.

Peki, neden şimdi tam da zamanı? Sağlık Sigortası poliçeleri neden gereklidir?
Covid-19 salgınına  karşı sahip olduğumuz en büyük savunmamız bağışıklık sistemimiz. Salgın ile birlikte ortaya çıkan bu  sağlık krizi ile karşılaştığımızdan beri dünyanın hemen hemen her yerinde, “Bağışıklığımızı nasıl koruyabiliriz, bağışıklığımızı nasıl güçlü tutabiliriz?” gibi konular, sık sık konuşulmaya ve toplumu bilinçlendirmeye yönelik paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Başta sosyal mesafe kuralları, kişisel hijyen olmak üzere dengeli ve düzenli beslenmenin önemi, gıda takviyeleri, vücudumuzu hareketsiz bırakmamamız gerektiği gibi konulara herkes her zamankinden daha fazla dikkat etmeye çalıştı. Fakat tüm bunlara rağmen yine de birçok insan maalesef hastalığa yakalandı ve yakalanmaya da devam ediyor.

Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde sağlık sigortasına olan talebin son yıllara göre oldukça arttığını, ülkemizde de buna bağlı olarak sağlık sigortacılığının en verimli yıl olduğunu bildirmek isteriz. İçinde bulunduğumuz dönemde kısa süre içinde pandeminin son bulmayacağını, bu sebeple sağlık sigortasına olan ihtiyacın devam ettiğini düşününce işte  tam da bu noktada “Sağlığımız için yeterince önlem alıyor muyuz?” vurgusunu yapmak istiyoruz. Sigortanın artık lüks olmadığını ve tamamen ihtiyaca dönüştüğünü bilmenizi istiyoruz. Sağlık konusunda güvenin ön planda olduğu bu dönemde insanların sıklıkla somut şeyler duymak istediğini görüyoruz.  Bugünümüzde, yarınımızda başımıza ne geleceğini bilmediğimizi tekrar vurguluyor, hayata sağlıkla devam etmek için kenara ayıracağınız ufak bütçeler ile kendinizi ve ailenizi, sağlık sigortası ile güvence altına almanın tam da zamanı diyoruz.

Sağlıkla nefes almaya devam ettiğiniz sürece yaşam kalitenizi koruyabilmeniz için size uygun karşılaştırmalı Sağlık Sigortası tekliflerimizle OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği olarak #HerAnYanınızdayız.
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.