Ekim 2022

Teknoloji kavramı hayatımızda sosyal etkileşimlerimizden iş hayatımıza kadar her yerde önemli bir yer tutuyor, insanoğlunun ufkunu günden güne genişletmeye devam ediyor.

Yeni teknolojilerin kapısını açtığı yeni faaliyetler sadece bireylerin rutinini değil, kurumların çalışma süreçlerini de etkiliyor. Değer yaratırken teknolojiyi yoğun olarak kullanan şirketler sadece teknolojinin olumlu etkilerini değil, risklerini de üstlenmek durumunda.

Hayatımıza giren siber risk kavramını ve kurumların bu risklere karşı alabileceği güvenceler hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın okumaya devam edebilirsiniz.

Siber Risk Nedir?

Verimliliği artırarak kurumların kar etmesini kolaylaştıran dijital dönüşüm, yanında siber saldırı ihtimalini de birlikte getiriyor. Çalışanları, iş süreçlerini, çözüm ortaklarını ve tüm iştirakleri ile internete bağlı halde bulunan kurumlar siber risklere açık durumdadır. 

Siber riskler insan hatasından korsan saldırılarına kadar birçok nedeni kapsayabilir. Kötü niyetli kişiler yazılımlar kullanarak sistemlere saldırı düzenleyebilir ve kurumların verilerini ele geçirebilir. Böyle bir durumunda iş süreçleri, veri kaynağı, gözlemleme mekanizması ya da üretimin sürdürülebilirliği saldırıya uğrayabilir ve zarar görebilir. Bu risklerin istenmeyen sonuçlarından sadece birkaçı potansiyel itibar kaybı ve maddi zarardır.

Siber Risklere Karşı Nasıl Önlemler Alınmalıdır?

Eğer siber güvenlik risklerine karşı bütüncül bir risk yönetimine ihtiyaç duyuyorsanız, OYAK GRUP SİGORTA’nın uzman ekibi ile öngörülebilen riskleri azaltacak risk değerlendirmesi çalışmaları yapabilirsiniz.

HAVELSAN iş birliği kapsamında siber güvenlik ve uzaktan haberleşme araçları ile ilgili yazılımlar ile siber güvenliği geleneksel yöntemler dışında belirleyebilir, etkili çözümlere ulaşabilirsiniz.

OYAK GRUP SİGORTA Siber Riskleri Nasıl Yönetir?

Son teknoloji çözümler ve uzman ekibi birleştiren OYAK GRUP SİGORTA’da etkili siber risk yönetimi hizmetine ulaşabilirsiniz.

Hizmetler arasında aşağıdakiler sağlanmaktadır.

  • Siber Güvenlik Testi Analiz Hizmeti
  • KVKK Uyum Danışmanlığı
  • İLETİ
  • Diyalog
  • Evraka
  • Kalkan
  • Bariyer

OYAK GRUP SİGORTA ayrıcalığı ile siber güvenlik ihtiyaçlarınızı aşağıdaki linkte yer alan risk değerlendirme aracımızla belirleyin, kurumunuzun geleceği bizimle güvende olsun!

Siber Risk Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. 

Şirket hedef ve stratejilerine uygun şekilde siber risk güvenliğinizi yönetmek istiyorsanız 0850 577 00 57’yi arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

OYAK GRUP SİGORTA #HayatınHerAnında
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.