Temmuz 2020

Hayatın akışı içerisinde ki karşılaştığınız en büyük olumsuzluklardan biri de sağlık problemleri. Herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığınızda istediğiniz bir kurtuluştan ya da hastaneden sağlık hizmeti almak sizin en doğal hakkınız. Eğer tanı koymasını ve tedavi olmak istediğiniz doktor, özel bir hastanede görevli ise muayene ve diğer hizmetlerin ücretlerini ödemeniz gerektiği anlamına geliyor. Ancak Sağlık Sigortası’ndan yararlanıyorsanız, yapacağınız sağlık giderlerinin bir kısmı ya da tamamı, teminatlar kapsamında karşılanır. Sağlık Sigortası fiyatları ise poliçe kapsamında olan teminatlar, sigortalının yaşı, cinsiyeti ve sağlık geçmişi gibi kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

En Uygun Sağlık Sigortası Teklifi

Sağlık Sigortası genel sözleşmesi, var olmayan ve geleceğe bağlı hastalıklardan oluşabilecek tedavi masraflarını kapsar. Sağlık Sigortası sayesinde yararlanabileceğiniz teminatlar, dâhil olduğunuz sigorta ürününe göre farklılık gösterebilir.

Tabii sözleşmede teminatların kapsamı genişletilebilir ve ek maddeler oluşturulabilir. Böylece ek teminatlarla doğum, ameliyat, fizik tedavi, evde tedavi, yurt dışı tedavi imkânı gibi özel istekler sigortaya dâhil edilebilir.

Sağlık Sigortasında Yaş Sınırlaması Var Mıdır? 

Sağlık Sigortası yaş sınırı ve aralığı, sigorta şirketlerine ve ürüne göre değişebilir; ancak 18 yaşından itibaren herkes Sağlık Sigortası yaptırmaya uygundur. 18 yaş altı çocukların sigortası ise, anne ve babalarının sağlık sigortalarına eklenebilir. Çocuklarınızı sigortanıza dâhil ettiğiniz durumlarda, ihtiyaç halinde anlaşmalı tüm hastanelerde ve dilediğiniz doktorda, sizinle aynı haklara sahip olabilir, ayakta ya da yatarak tedavi görebilir ve tedavi giderlerini teminatlar doğrultusunda karşılayabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir? 

En Uygun sağlık sigortası primleri

Sağlık Sigortası fiyatları net olarak belirtilmez; çünkü genel ve özel şartlar, teminat limitleri, dâhil olunan sigorta türü, sigortalının yaşı ve var olan sağlık sorunları, Sağlık Sigortası primlerini belirlemede ana parametrelerdir. Yani Sağlık Sigortası genel şartları dışında eklenecek maddeler prim ödemelerini değiştirebilir. Doğum, yurt dışı tedavi, yaş faktörü, genetik hastalık yatkınlığı gibi ek talepler, prim artışına neden olur. Prim ödemeleri ve sözleşme düzenlenirken kişinin daha önce geçirdiği hastalıklar ve tedavileri de göz önünde bulundurulur.

Hangi Durumlarda Sözleşme İptal Edilir? 

Sağlık Sigortası yaptırırken doğru bilgiler vermek önemlidir. Önceden gelen bir hastalığın belirtilmediği ve daha sonra tespit edildiği durumlarda sözleşme iptal edilebilir. Ayrıca kişinin kendine kasten zarar vermesi durumunda da sözleşmenin iptali söz konusu olabilir. Bu arada belirtilen aralıklarda düzenli ödemeler yapmanın da sözleşmenin devamlılığı için oldukça önemli bir durumdur. 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.