Ekim 2021

Mevsim geçişleri sadece bitki örtüsünü ve havanın ısısını değiştirmiyor; fiziksel ve psikolojik sağlığımızı da etkileyebiliyor. :) 

Nedenini o an fark edemesek bile sonbahar ve kış aylarında yaşadığımız soğuk algınlığı, grip ve alerjilerin nedeni mevsim geçişleri olabilir. Vücut sıcaklığımız değişen mevsime uyum sağlayamadığında direncimiz azalır ve hastalıklara karşı bağışıklığımız düşer.

Haydi gelin, basit önlemler ve teminatları bol özel sağlık sigortası ile kendimizi nasıl güvence altına alabileceğimize hızlıca göz atalım. 

Mevsim geçişinde ortaya çıkan hastalıkların belirtileri nelerdir, etkilerini nasıl azaltabiliriz?

Soğuk bir kış gününde, enerjisiz bir halde uyanmak kışın en tatsız taraflarından biridir. Mevsim geçişlerinde çoğumuzun yaşadığı şeylerden biri de bu değil midir?😊 

Mevsimsel hastalık belirtileri henüz başlarken doktora görünmediğimizde ve tavsiye edilen ilaçları almadığımızda belirtiler güçlenir ve bizi çok daha fazla rahatsız etmeye başlar.  

Soğuyan havalarda mevsimsel hastalık belirtileri kendisini şu şekillerde gösterir:

 • Sabah zor uyanma ve nedensiz vücut ağrıları
 • Gözlerde şişlik ve sulanma
 • Gün içinde hapşırma nöbetleri
 • Boğazda kaşıntı
 • Göğüs bölgesinde ağrı 
 • Gece terleme ve üşüme

Özel sağlık sigortasının kapsamlı ve ayrıcalıklı teminatlarıyla bu gibi belirtiler kendini gösterdiğinde ihtiyacınız olan iyileştirici yönlendirme ve hizmeti yetkin bir sağlık kurumundan kolayca alabilirsiniz. Böylece zindeliğiniz ve sağlığınız mevsim geçişlerinde bile koruma altında olur.  

Peki, mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmak için neler yapabiliriz?

Vücudumuzu korumak için edinebileceğimiz birkaç sağlıklı alışkanlık var. Örneğin;

 • Yeterli miktarda su tüketerek
 • Uyku düzenine dikkat ederek
 • A, C ve E vitaminlerini bol bol tüketerek, gerekirse takviye alarak
 • Gün içerisinde bol bol hareket ederek
 • Üşümemizi engelleyecek yeterli kalınlıkta giysiler giyerek
 • Kapalı ortamları iyi havalandırarak hastalıklara karşı önlem alabiliriz.

Bu alışkanlıkları hayatınıza her mevsim dahil ederek daha sağlıklı bir yaşam sürebilir, hastalıklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

Kimler mevsim değişikliğinden daha fazla etkilenir?

Kronik hastalığı olan kişilerin bağışıklıkları, mevsim geçişlerinde daha zayıf olduğundan hastalıklara açık olurlar. Bu nedenle de diğer insanlara göre hava değişimlerinde daha dikkatli olmaları gerekir.

Örneğin grip virüsü; şeker hastalığı gibi hastalıklarda çok daha hızlı ilerleyerek ciddi bir hal alabilir. Kişinin genel sağlığını da tehdit edebilir.
Sağlıklıyken yaptıracağınız özel sağlık sigortası ile kronik rahatsızlıklarınızı tedavi masrafı yapmadan kontrol altında tutabilir, teminatlar dahilinde ilaçlarınızı poliçenizle karşılayabilirsiniz. 

Böylece özel sağlık sigortasına en ihtiyacınız olduğu anda; geniş kapsamlı ve sağlam güvencelere sahip olursunuz. Mevsim geçişlerinde kolayca tedavi ve ilaç ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası nedir, neden avantajlıdır?

Özel sağlık sigortası, poliçe süresinde hastalanma ve/veya kaza sonucu yaralanmalarda tedavi masraflarının karşılanmasını teminat altına alır. 

Özel sağlık sigortasının sunduğu avantajlarla ister büyük bir operasyon olsun, ister basit bir kontrol; dilediğiniz tedaviye en iyi şartlarda masrafa girmeden ulaşabilirsiniz.

Üstelik diğer sağlık sigortalarının aksine, özel sağlık sigortası teminatlar dahilinde ilaç giderlerinizi de karşılayarak mevsim geçişlerinde sıkça ortaya çıkan alerji, soğuk algınlığı ve grip gibi durumlarda kolayca ve ücret ödemeden iyileşmenizi sağlar.

En avantajlı Özel Sağlık Sigortası tekliflerine nasıl ulaşabilirsiniz?

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla yaptıracağınız, her mevsimin koşulunda sizi koruyacak sağlık güvenceniz Özel Sağlık Sigortası’yla, sağlığınız için en önemli ve en kapsamlı güvenceyi şimdiden kendinize sağlayabilirsiniz.

Haydi, web sitemizi ziyaret ederek hızlıca detaylı bilgi alın ya da 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimizde OYAK Grup Sigorta avantajlarıyla tanışın.

Sevdiklerinizle beraber sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir kış geçirmeniz dileğiyle!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.