Şubat 2021

OYAK Finans Grubu şirketlerinden OYAK Grup Sigorta Brokerliği, dünyanın en köklü ve lider sigorta ve reasürans piyasası Lloyd’s’da yetkili broker olarak iş yapma lisansını Nisan 2020 itibarıyla aldı. Bugüne kadar global piyasalarda faaliyet gösteren 300 bine yakın broker arasından yalnızca 335 brokerin Lloyd’s lisansı bulunuyor. OYAK Grup Sigorta Brokerliği, aldıkları lisans ile Lloyd’s kriterlerini karşılayarak bu güçlü kurumun nadiren kabul ettiği brokerler arasında yerini aldı.

OYAK Grup Sigorta Brokerliği, Lloyd’s Brokeri ünvanı ile benzersiz bir küresel sigorta uzmanlığı havuzuna direkt erişim hakkı kazanmanın yanı sıra Lloyd’s un yetkili brokeri olarak küresel oyuncular arasındaki yerini güçlendirdi. Brokerlik faaliyeti gösteren çok sayıda şirketin arzu ettiği bu çok önemli yapının yeni üyesi olmaktan mutluluk duyduklarını belirten OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Sertan İpek, “2017 yılında sigorta sektörüne sağlam adımlarla giriş yapan OYAK Grup Sigorta Brokerliği olarak sektördeki en iyi ve en güvenilir sigorta ve reasürans brokerlik şirketi olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu üyelikle birlikte küresel oyuncular arasındaki varlığımızı artık daha da güçlendirmiş olduk. Lloyd’s kabul sürecimizde grubumuzun marka değeri, sağlam ve köklü geçmişimiz, Türkiye ve dünya çapındaki yatırımlarımız etkili oldu. Aynı zamanda OYAK Grup Sigorta Brokerliği’nin kısa sürede imza attığı başarılar, profesyonel yönetim kadrosu ve ekibimiz, iş planımız ve finansal kriterleri sağlamamız bu süreçte bizi öne taşıdı. Lloyd’s bünyesinde bulunan sigorta şirketlerinin başvurumuzu desteklemesi de bizim bu kıymetli yapının yeni üyesi olmamıza yardımcı oldu” dedi.

Lloyd’s, 330 yıllık sigorta tecrübesi ile 200’den fazla sigorta branşında faaliyet göstermekte olup, bünyesinde 80’den fazla sendika, 54 idari mümessil (Managing Agents) ve 335 broker bulunduruyor. 2019 yılı itibarıyla 35.9 milyar pound prim hacmi ve 2.5 milyar pound’luk vergi öncesi kâra sahip.

Dünyanın en büyük sigorta pazarlarından Lloyd’s, Standard&Poor’s, AM Best, Fitch gibi global çapta kabul görmüş uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından A ve üzeri finansal yeterlilik notu ile derecelendiriliyor.

GLOBAL PİYASALARLA YAKIN İŞ BİRLİĞİ

1961 yılında kurulan Türkiye ve yurt dışında 20’den fazla ülkede geniş bir sektör yelpazesinde faaliyet gösteren OYAK Grubu, 2017 senesinde OYAK Grup Sigorta Brokerliği’nin kurulmasıyla sigorta sektörüne sağlam adımlarla tekrar giriş yaptı. OYAK Grup Sigorta Brokerliği kuruluşundan bu yana gerek OYAK Grup Şirketlerinin gerek grup dışı müşterilerinin sigorta ve reasürans taleplerini yerel ve küresel sigorta pazarlarından sağladığı optimum çözümler ile karşılamanın yanı sıra danışmanlık hizmeti de sunuyor. Ulaştığı prim hacmi ile Türkiye’de faaliyet gösteren 100’den fazla küresel ve yerel sigorta brokerleri arasından sıyrılarak ilk 5’te yer alan OYAK Grup Sigorta Brokerliği, başta Kıta Avrupası, Uzak Doğu ve Orta Doğu Sigorta piyasası olmak üzere global piyasalar ile yakın iş birliği yürütüyor. Nisan 2020 itibarıyla Lloyds’un lisanslı brokeri olmaya hak kazanan OYAK Grup Sigorta Brokerliği, İngiliz devi Lloyd’s’un kriterlerini karşılayarak nadiren kabul ettiği brokerler arasına girmeyi başardı ve küresel piyasalardaki yerini güçlendirdi.

200’DEN FAZLA BÖLGEDEKİ RİSKLERİ KAPSIYOR

Geçmişi 1686 tarihine dayanan, dünyanın en köklü ve önde gelen sigorta ve reasürans piyasası olarak tanımlanan İngiliz menşeili Lloyd’s ise, bünyesinde bulunan sigortacıların ve yetkili aracıların kolektif bilgisi ve risk paylaşım uzmanlığı sayesinde cesur bir dünyanın kapısını açıyor. Lloyd’s piyasası, liderlik ve uzmanlığı ile riskleri önceden öngörerek ihtiyaçlara ışık tutacak yeni ve yaratıcı sigorta ürünlerini geliştirme bilgisini yetkili brokerları vasıtasıyla tüm küresel müşterilerine sunuyor. Sektör veya ölçek ayrımı yapmaksızın 200’den fazla bölgeden gelen riskleri kapsayan ve paylaşan bir piyasa olarak azami kaynak ve verimlilik sunan Lloyd’s, işletmelere ve topluluklara destek sunarak güvene dayalı kalıcı bir ortaklık ve işbirliği vaat ediyor. Lloyd’s bir kahve dükkânındaki birkaç cesur girişimciyle başladığı geleneğini üç yüzyıl sonra gururla sürdürüyor.

 

 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.