Ağustos 2021

Sevdiklerimizle en güzel anlarımızı paylaştığımız, mutlu ve huzurlu anıların sahnesi olan evlerimiz sadece bir yaşam alanı değil, aynı zamanda bize hayatın koşuşturmasını ve risklerini konforuyla unutturan güvenli bir limandır.

Fakat kendimizi güvende hissettiğimiz yaşam alanımızda da öngörülemeyen olaylar gerçekleşebiliyor. Yangın, doğal afetler ve talihsiz hasarlar konutları da etkiliyor. Yarının bize ne getireceği maalesef hiç belli olmuyor.

Bize güven sağlayan evimize, teminatlar dahilinde güvence sunan bir konut sigortasıyla hem hayat standartlarımızı hem geleceğimizi hem de yatırımımızı güvence altına alabiliriz.  

Peki konut sigortası nedir, beklenmedik hasarlara karşı bize nasıl güvenceler sunar?

1- Konut Sigortası Nedir?

Bir eve sahip olma hayali gerçekleştiğinde, konut aynı zamanda en değerli yatırım hâline de gelir. Küçük meblalar karşılığında güvenceler sunan konut sigortası, öngörülemeyen hasar durumlarında tercih edilen teminatlara göre ev ve evimizde bulunan eşyaların hasarını karşılar. Konut sigortası yaptırarak yatırımlar, yaşam alanı ve gelecek planları korunur. 

2- Konut Sigortası Teminatları Nelerdir?

Konut sigortasında temel teminat evin yanması ya da yıkılması teminatıdır. Fakat ek teminatlarla su basması, toprak kayması, yıldırım, sel ve hırsızlık gibi durumlarda evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ancak her konutun yer aldığı coğrafi şartlar farklı olduğundan konut sigortanızda poliçenize özel teminatlar yer alabilir. Kişisel tercihlerinizle de konut sigortası teminatlarınızı şekillendirebilir; cam kırılması, dekorasyon, elektronik cihaz teminatları gibi güvencelerle en ince detaylara kadar poliçenizi düzenleyebilir ve konforunuzu korumaya alabilirsiniz.

3- Konut Sigortası Neden Gereklidir?

Bir felaket durumunda birçok insan evini yeniden inşa edecek ve yaşam alanını yeniden kuracak imkânlara sahip değildir. Bu imkânlara sahip olunsa bile; harcamalar yatırımların erimesine, gelecek planlarının kökten değişmesine ve hayatın her alanının olumsuz etkilenmesine neden olur. 
Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hayaliniz ve planlarınız için yaptığınız birikimlerinizin, evinizin başına gelen bir felaket yüzünden eriyip gitmesi sizce de çok talihsiz bir durum olmaz mıydı? Konut Sigortası, işte tam da böyle bir hasar ve yeniden inşa durumunda hem sizi hem sahip olduklarınızı hem de yatırımlarınızı korur. 

4- Konut Sigortası Zorunlu mu?

Deprem anında oluşabilecek hasarları karşılayan deprem sigortasının aksine, konut sigortası zorunlu değildir. Fakat bu konut sigortasının önemsiz olduğu izlenimini uyandırmamalı. 

Sahip olduğunuz evi coğrafi bölgenize özgü ve sizin tercih edebileceğiniz teminatlarla tüm hasarlara karşı kapsamlı bir biçimde koruyan bir poliçe ile, konut sigortası evinizde geçirdiğiniz en güzel anların güvencesi, mutlu bir geleceğe yönelik yatırımınız olabilir. 

5- Konut Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?

Yıllık bir poliçe olan konut sigortasında primler birçok faktöre göre hesaplanır. Konutun bulunduğu il ve ilçe, konutun metrekaresi, hangi katta bulunduğu, binanın yapı tarzı, evde alınan güvenlik önlemleri ve seçilen teminatlara göre prim hesaplanır. Ayrıca geçerli bir DASK poliçesi varsa, primlerde indirime gidilir.

6- Konut Sigortası Nasıl Yapılır?

Konut sigortanızı avantajlı teminatlar ve kapsamlı güvenceler sunan OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla yaptırmaya karar verdiyseniz, bir sonraki adım çok kolay! 😊

Karşılaştırmalı tekliflerimize sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilir ya da 0850 577 00 57 numaralı hattımızı arayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. 

Evinizi Konut Sigortamızla güvenceye alın, geleceğe güvenle bakın!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.