Aralık 2021

Gözünüz gibi baktığınız aracınızı zorlu kış koşullarından korumak çok kolay!

Özenle yapacağınız kış bakımları ve alacağınız basit önlemler ile aracınızın yolda kalma ihtimalini azaltabilir, kapsamlı bir kasko sigortanız varsa talihsiz durumlara karşı güvence sağlayabilirsiniz.

Peki, aracınızı kötüleşen yol şartlarına nasıl hazırlayabilirsiniz? Kış aylarında alabileceğiniz önlemleri sizler için derledik. 😊

Aracınızı ve Sizi Koruyacak Bu Önlemleri Aksatmayın!

1.Kış Lastiği: Kötüleşen yol şartlarında hem aracınızın hem de sizin güvenliğiniz için kış lastiği kullanımı atmanız gereken ilk adımdır. 

2.Antifriz: Aracınızın soğutma sistemini paslanma ve kireçlenme gibi durumlara karşı da koruyan antifriz, soğutma sıvısının donmasının da önüne geçer. Kış aylarında antifrizi yenileyerek büyük masrafa neden olabilecek arızaların önüne geçebilirsiniz.

3.Cam Suyu ve Silecekleri: Yetersiz ve hasarlı silecekler yağışlı havalarda görüş açınızı temizleyemez. Aracınızı ve sizi tehlikeye atabilir. Silecekler eskimiş ve yetersizse yenilenmelidir.

4.Farların Bakımı: Havaların geç aydınlanıp erken karardığı kış aylarında, farların sağlam olması, hem etkili aydınlatma için hem de diğer sürücüler tarafından fark edilmek için önemlidir. Farlarınız yeterince aydınlatmıyorsa bakım yapmanız gerekir.

5.Akü: Soğuk havalarda motoru çalıştırabilmek için akü çok daha fazla enerji harcar. Eski bir akü, kış aylarında size sorun çıkarabilir. Aracınız sabahları çalışmakta zorlanıyorsa akünüzü yenilemelisiniz. 

6.Araçta Bulunması Gereken Yardımcı Gereçler: Sık sık uzun yola çıkıyorsanız, hava şartlarının kötüleşmesi ile beklenmedik bir arıza veya kaza sizi yolda bırakabilir. Aracınızda mutlaka bulundurmanız gereken yardımcı araçları sizler için listeledik.

 • Cep telefonu ve şarjı
 • İlk yardım çantası
 • Çekme halatı
 • Tekerlek zincirleri
 • Battaniye, el feneri ve eldiven
 • Yeterince su

7.Trafik ve Kasko Sigortası: Yola çıkmanın en temel güvencesi olan zorunlu trafik sigortası ve tüm aksiliklere karşı güvence sağlayabilen kasko sigortası olmazsa olmazınız olmalı. Şehir içinde ya da uzun yolda karşılaşabileceğiniz tüm aksiliklerde, kapsamlı bir kasko sigortası sizin her an yanınızda olacaktır.

Kasko Sigortası ile Kışın Aksiliklerine Karşı Güvendesiniz

Hızla kötüleşebilen hava ve yol şartları kazalara ve arızalara neden olabilir. Kaza ihtimalinin arttığı, yola güvencesiz çıkmanın daha tehlikeli olduğu kış aylarında kasko sigortası alabileceğiniz en sağlam önlemlerden biridir. 

Sadece karşı tarafta ve üçüncü kişilerde oluşan zararları karşılayan trafik sigortasının aksine, kasko sigortası poliçe sahiplerinin kendi araçlarında olan zararları karşılar. Aracınızın başına gelebilecek birçok aksiliğe karşı kasko sigortası çeşitli teminatlarla güvence sunar.

Kasko sigortaları; dar kasko, kasko, genişletişmiş kasko ve tam kasko olarak ayrılır.

Dar Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarından bir kısmı için teminatın verildiği üründür.

Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı için teminatın verildiği üründür.

Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür.

Tam Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür.

Aracınızın ve sizin ihtiyaçlarınıza göre poliçenizi oluşturabilir, trafikte istediğiniz güvenceye sahip olabilirsiniz. 

Kasko sigortası nasıl teminatlar sunar?

Bahsettiğimiz çarpma, yanma, çalınma ve zarar görme gibi genel kasko sigortası teminatlarına ek olarak birçok teminatı poliçenize dahil edebilirsiniz.

Kasko sigortasına ait ek teminatlardan aşağıda yazacaklarımız, özellikle kış aylarında size yardımcı olabilir.

 • Toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım
 • Sel ve su baskını
 • Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun  olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar
 • Hayvanların verecekleri zararlar
 • Sigorta yardım
 • Sigorta mini onarım


Kış ayları, sizi ve aracınızı güvenceye alacak teminatlarla tanışmanın tam zamanı!

Trafikte ve başınıza gelebilecek tüm talihsizliklerde size güvenceler sunabilen Kasko Sigortası ile yıl boyunca tüm sürüşlerinizde kendinize güvenceler sağlayabilirsiniz.

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla kapsamlı teminatlar sunan Kasko Sigortası ile şimdi tanışın. Karşılaştırmalı tekliflerimize sitemizdeki link üzerinden ulaşabilir ya da 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz.

Tüm sürüşlerinizde dikkatli olmanızı temenni eder, güvenli yolculuklar dileriz.
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.