Nisan 2023

Dünya Sağlık Günü, insanların sağlıklı ve en yüksek yaşam standartlarına sahip olması farkındalığını yaymak için her yıl 7 Nisan’da düzenleniyor. 

Kişisel ve toplumsal sağlığı ilgilendiren her konuyu gündeme getiren ve ilk kez 1948 yılında düzenlenen bu önemli günün bu seneki sloganı ‘’Herkes için Sağlık.’’

Dünya Sağlık Gününde, sağlığınızı korumanın bilinciyle hastalık derdi ile stres yaşamadan hayatın tadını doyasıya, güvence ile çıkarmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilir ve ‘’Özel sağlık sigortası nedir, hangi durumlarda geçerlidir?’’ gibi aklınızda takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Beklenmedik ve riskli sağlık sorunları her an karşınıza çıkabilir ve hayatınızın seyrini değiştirebilir. Sağlığınızdan olmanın yanı sıra maddi olarak da sizi olumsuz etkileyebilir.

Hem sağlığınızı korumak için poliçenizin desteği ile en iyi tedaviyi alabileceğiniz hem de bunu maddi durumunuzu sarsmadan yapabileceğiniz bir çözüm var.

Özel sağlık sigortası, hastalık ve kaza durumlarında sigortalının sağlık masraflarını güvence altına alır. Böylece acil ve tedavi gerektiren durumlarda sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında bütçenize uygun şekilde tedavi olabilirsiniz. 

Özel Sağlık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Özel sağlık sigortaları ikiye ayrılmaktadır: Yatarak Tedaviler ve Yatarak + Ayakta Tedaviler.

Yatarak Tedaviler: Ameliyat, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, küçük cerrahi müdahaleler, acil müdahaleler, ameliyat öncesi/sonrası tetkik, evde bakım, fizik tedavi ve rehabilitasyon, tıbbi malzeme ve ambulans gibi giderler, poliçenizin şartlarına göre ödeme oranında bu teminattan karşılanır.

Ayakta Tedaviler: Doktor muayene, tahlil, MR, röntgen, ilaç, fizik tedavi ve benzeri ileri tanı yöntemlerini de içeren teminatlar, poliçenizin şartlarına göre ödeme oranında bu teminattan karşılanır.

Özel sağlık sigortası faydalı mıdır?

En iyi koşullarda tedavi olmak herkesin ihtiyacı. Zor bir dönemden geçiyorsanız, sağlam ve avantajlı güvenceler sunan bir özel sağlık sigortası poliçesi hayatınızın koşullarını iyileştirebilir.

Hem hastalık ya da kaza durumunda tedavi masraflarını, hem de poliçenizin kapsamına göre ilaç masraflarını da özel sağlık sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.
Poliçenizin kapsamını belirleyebilmek de bir avantaj. Dilediğiniz harcamaları önceden poliçenize ekleterek talihsiz bir durumda korktuğunuzun başınıza gelmesini engelleyebilirsiniz.

OYAK GRUP SİGORTA ile Özel Sağlık Sigortası Yaptırın, Sağlığınızı Sağlam Güvencelerle ile Koruma Altına Alın!

OYAK GRUP SİGORTA’nın uzman ekibi ile tanışarak size en uygun, kapsamını belirleyeceğiniz, en avantajlı sigorta tekliflerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimizle iletişime geçebilir ya da web sitemizde bulunan online teklif butonuna tıklayarak hızlıca teklif alabilirsiniz.

Sağlıkla ve güvenle kalın!
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.