Mart 2023

Ülkemizi derinden sarsan depremin üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin, etkilerini ve bize öğrettiği dersleri ulusça kalbimizde taşıyoruz.

Deprem, fay hatları ve beklenen büyüklük hakkında bilimsel bilgilere sahip olsak da depremin zamanı hakkında veriler kesin olarak bilinemiyor. Bu nedenle depremin etki alanında olan ülkemizde daima hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Kurumsal firmaların alabileceği önlemleri ve OYAK GRUP SİGORTA’dan Risk Danışmanlığı Hizmeti’nin ayrıntılarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

İşletmeler Deprem için Hangi Önlemleri Alabilir?

Kişilerin kendi konutları için alabileceği önlemleri bir önce yayınladığımız bloğumuzda incelemiştik. Bireylerin aksine profesyonel bir biçimde organize olma yetisine sahip işletmeler, can kayıplarının yaşanmaması ve topluma değer katan iş süreçlerinin zarar görmemesi için daha farklı önlemler de alabilir.

Deprem önlemleri inşaat aşamasında başlıyor. İş yerinin veya konutların bilimsel metotlara uygun inşa edilmesi gerekiyor. Eğer halihazırda inşa edilmiş bir yapı ise bilimsel kontroller yapılmalı ve gerekiyorsa güçlendirilmeli. Daha önce yangın ve su basması gibi nedenler sonucu hasar aldıysa, yapı kapsamlı olarak elden geçirilmelidir.

Bireyler için Zorunlu Deprem Sigortası, yani DASK Sigortası yaptırılması öneriliyor. Fakat DASK, kurumları kapsamıyor. Bunun yerine deprem sigortası değerlendirilmelidir.


OYAK GRUP SİGORTA Uzmanlığı ile Sunulan Sabit Kıymet Risk Danışmanlığı Deprem Karşısında Nasıl Önlemler Sağlar?

Sabit Kıymet Risk Yönetimi, işletmelerin sabit kıymet risklerini, şirket politika ve stratejileri doğrultusunda yönetilmesini sağlar.

Sabit Kıymet Risk Yönetiminde deprem, yangın, yıldırım, infilak, terör ve makine kırılması risklerine karşı alınan önlemler incelenir ve talep doğrultusunda risk danışmanlığı çalışmaları yapılır.

Sigorta teminat limitleri, deprem, yangın ve terör riskleri özelinde modern ve bilimsel metotlarla ve yazılımlar ile modellenerek belirlenmektedir. En kötü hasar senaryoları göz önüne alınarak ilk ateş limitleri ortaya çıkar. Sigorta ve risk yönetiminde geleneksel risk transferi yaklaşımı yerine, risklerin yerine yönetimi söz konusudur. Bütüncül ve koordineli bir risk transfer ve yönetim biçimi sağlanır.

Aşağıdaki hizmetler Sabit Kıymet Risk Yönetimi’nde sağlanmaktadır:

  • Sabit Kıymet Risk Analizi (Öneri Raporu)
  • Sabit Kıymet Risk Teftiş Raporu (Underwriting/Risk Tasvir Raporu)
  • NatCat Analizi (Deprem ve Terör Modelleme)
  • Makine Kırılması Risk Analizi
  • Makine Kırılması Risk Teftiş Raporu (Underwriting/Risk Tasvir Raporu)
  • Aktif ve Pasif Yangın Koruma Sistemleri Testleri
  • Yangın & Tahliye Modelleme

OYAK GRUP SİGORTA Risk Danışmanlığı ile İşletmenizin Risk Analizini Güvenle Gerçekleştirebilirsiniz.

Deprem ve doğal afet gerçeğini her gün anımsıyor, geleceğe güvenle bakmak için önlemler almanın önemini bir kez daha vurguluyoruz.

OYAK GRUP SİGORTA ile kurumlarınızın risk yönetimini deneyimli uzmanlar eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezimize ulaşmak ve daha detaylı bilgi almak için 0850 577 00 57’yi arayabilirsiniz.

Tüm ülkemize geçmiş olsun.
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.