Temmuz 2021

Kötü sürprizlerde yanımızda olan, bize dilediğimiz güvenceleri ve imkanlarını sağlayan bir sigortaya sahip olmak özellikle pandemi gibi bir dönemden geçiyorsak çok önemlidir.

Sağlık sigortalarının hayatımızdaki işlevi; tüm sağlık risklerini tek başına göğüslemenin zorluğu yerine, yükü paylaşabilmenin güvenini bize sunar. Zor anımızda güven kaynağımız olur.

Sağlık sigortaları özel ve tamamlayıcı olarak ikiye ayrılsa da, tamamlayıcı sağlık sigortası birçoğumuzun aşina olmadığı bir terim. Peki nedir bu tamamlayıcı sağlık sigortası?

1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet destekli bir sigortadır. Bu sigorta, tedavilerinizde SGK’nın karşılamadığı masrafları sigorta poliçeniz karşılar, ve aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeniz devam ettiği sürece, tedavilerinizde size sadece SGK ücreti olan cüzi bir miktarı ödemek düşer.
SGK’nın geçerli olduğu ve anlaşmalı özel hastanelerde ihtiyaç duyduğunuz tedavilere ulaşmanıza, özel sağlık sigortası hizmetini daha uygun fiyatlara, bütçenizi sarsmadan alabilmenize yarayan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için SGK’lı olmanız yeterli. 
Ameliyat masrafından basit tetkiklere kadar geniş teminatlar sunabilen tamamlayıcı sağlık sigortası ile ekstra ücret ödemeden tedavi olmak ne kapsamda mümkün?

2. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın kapsamı nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında, tüm teminatlar iki seçenek dahilinde sunulur; yatarak ve ayakta tedavi. Tek başına ayakta tedavili planlar bulunmaz, fakat bu kapsamların dışında kaza ve hastalık gibi durumlarda özel hastanelerin acil servislerinde destek alabileceğiniz poliçe seçenekleri sunulur.

• Yatarak Tedavi:

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedaviler %100 oranında sigorta şirketi tarafından ödenir ve limitsizdir. Bu teminatlara ameliyat, kemoterapi ve radyoterapi, diyaliz, küçük cerrahi ve acil operasyonlar, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler gibi giderler dahildir. 
Birkaç ay içerisinde hayatımızın ne kadar derinden değişebileceğini pandemi döneminde ne yazık ki tecrübe ediyoruz. Acil operasyon gerektiren kaza ya da yoğun tedavi gerektiren kanser gibi durumlarda da alabileceğimiz tedavinin en iyisini almak zor anımızda fark yaratan, ayrıcalıklı bir güvencedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası da tam olarak bu işlevi görür.

• Ayakta Tedavi:

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi belirlenen adetler (8-10 arası) dahilinde sınırsızdır. Örneğin; bir muayene dosyası açıldığında, sadece bir tedavi hakkınız kullanılır ve 10 gün boyunca gereken tetkikler ve tahliller aynı muayene dosyasından takip edilir, ayakta tedavi haklarınızdan sayılmaz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında sağlanan ayakta tedavi teminatlarıyla doktor muayene, tahlil, MR, fizik tedavi, röntgen gibi tanı ve tedavileri ek ücret ödemeden yaptırabilirsiniz.

3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle poliçenizin başlangıç tarihi ve bu tarihten önce geçirdiğiniz hastalıklar önemlidir. Aynı özel sağlık sigortasında olduğu gibi, tamamlayıcı sağlık sigortasında da teminatların kapsadığı hastalıklar için poliçenin başlangıç tarihi esas alınır. Yani başlangıç tarihinden önce var olan veya kuluçka durumunda olan hastalıklar kapsama dahil edilmez. Bu yüzden sağlıklıyken tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak çok daha avantajlıdır.
Önemli bir diğer konuda geçerli SGK hakkına sahip olmaktır. SGK ile eş zamanlı geçerli olan bir sigorta olduğundan, SGK haklarını kaybeden kişi tamamlayıcı sağlık sigortasında da yararlanamayacaktır. 

4. OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmaya hazır mısınız?

Dünyanın hızına yetişemediğimiz zamanlar olabiliyor bu yüzden zor dönemlerde kendi şartlarımızı yaratmamızı sağlayacak, bize konfor, güven ve avantajlar sunacak önlemleri bugünden almamız gerekiyor.

OYAK Grup Sigorta ayrıcalığıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine sitemizden ulaşabilir, ya da 0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz.
Güvende kalın…
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.