Mart 2022

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, küresel reasürans piyasasındaki yaygın erişimini, Türkiye sigorta sektörünün hizmetine sunmaya başladı. 

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği açıklamasına göre şirket, 2020’nin Nisan ayı itibarıyla aldığı Lloyd’s brokeri unvanını takiben 2021 yılından başlayarak Londra’dan sağladığı çözümler ile uluslararası arenadaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Ulaştığı prim hacmi ile Türkiye’de faaliyet gösteren 100’den fazla küresel ve yerel sigorta brokerleri arasında ilk 5’te yer alan OYAK Grup Sigorta, bugüne kadar çeşitli sektörlerden kurumsal müşterilerine sunduğu küresel reasürans çözümlerini artık Türkiye sigorta pazarında faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin de hizmetine sunuyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Reasürans İş Geliştirme ve Risk Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Almula Aslan, Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu reasürans piyasası bağlantılarında Lloyd’s piyasası ağını dahil etmelerinin küresel piyasalardaki yerlerini önemli derecede güçlendirdiğini belirterek, şunları kaydetti: “OYAK Grup Sigorta olarak, tüm endüstriyel alanlarda ve özellikli risklerde optimum sigorta ve reasürans çözümlerini uluslararası yetkinliğimiz, farklı coğrafyalardaki tecrübemiz ve alanında uzman ekibimizle yerel ve uluslararası faaliyet gösteren müşterilerimize sunuyoruz. Bu gücümüzü Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta şirketleri ile de 2022 yılı itibarıyla paylaşmayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı anlayışımız ile ekibimizin küresel reasürans piyasalarındaki tecrübe ve birikimini Türk sigortacılık sektörünün faydasına sunmaya hazırız. Sigorta şirketlerinin sermaye yapısını destekleyecek, sektörde rekabet gücünü arttıracak ihtiyari ve zorunlu reasürans çözümleri ile piyasa gelişimine destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.”

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.