Aralık 2022

Kış ayları mevsime özgü doğal güzellikleri beraberinde getirse de her yıl hastalıkların da yoğunlaştığı bir dönem oluyor.

Hayatımıza katmayı istediğimiz birçok sağlıklı alışkanlığın yanına sağlam bir sağlık güvencesini de ekleyerek 2023’e, hayatımızı güzelleştirecek yenilikler ile girebiliriz!

Kış Aylarında Hastalıklar Neden Artar?

Havaların soğumasıyla hastalıkların arttığı herkesin gözlemleyebildiği bir durumdur. Uzmanlar, soğuk havalarda bağışıklık sisteminin virüslere karşı daha etkisiz hale geldiğini söylüyor ve çevremizde çok daha fazla virüsün bulunduğunu belirtiyorlar. Bu nedenle, soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklar rahatlıkla etkili olabiliyor.

Kış aylarında hastalıktan korunmak için elimizden geleni yapsak da okul, çalışma ortamı, toplu taşıma gibi virüs kapabildiğimiz yerlere girmek durumunda kalıyoruz. Bu nedenle de hastalıklar bu dönemde artıyor.

Hangi Sigorta Ürünleri Kapsamlı Bir Sağlık Güvencesi Sağlar?

 

OYAK GRUP SİGORTA avantajları ile sağlık güvencelerine ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası: Sigortalıların sigortalanma süresi içerisinde hastalanmaları, kaza sonucu yaralanmaları gibi durumlarda tedavileri için gerekli masrafları karşılaşmasını teminat altına alır.
Ayrıca sigorta şirketine ve ürün kapsamına bağlı olarak Doğum, Check-up, Diş ve Gözlük gibi teminatlar da eklenebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: SGK’nın geçerli olduğu ve sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sigorta anlaşması yaptığı özel hastanelerde kullanılan sağlık sigortalarıdır. Özel sağlık sigortaları gibi, tamamlayıcı sağlık sigortaları da sigortalanma süresi içerisindeki hastalanma, kaza sonucu yaralanma gibi durumlarda tedavi masraflarının karşılanmasını teminat altına alır.
 

Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sigorta yaptırırken size ve bütçenize en uygun teminatları sunan sigorta ürününü seçmek en önemlisi. İhtiyaç ve beklentilerinize göre seçeceğiniz sağlık sigortası ile sağlık harcamalarınızın size yük olmasını engelleyebilirsiniz.

Sağlık sigortalarında teminat başlangıç tarihi önemlidir. Başlangıç tarihinden önce var olan ve beyan edilmeyen durumlar sigortaya dahil değildir. Üstelik bu durumlar sigorta poliçesinin iptaline de neden olabilir.

Sigorta kapsamı da önemli konulardandır. Teminatlarını belirleyeceğiniz sağlık sigortanız ile sağlık harcamalarınızın karşılanmasını teminat altına alabilir, ihtiyacınıza yönelik sağlık hizmetini avantajlarla alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkları Nelerdir?

  • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için aktif bir SGK’lı olma durumuna ihtiyaç vardır. Özel sağlık sigortası ise bunu gerektirmez.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası yurt içinde geçerlidir. Özel sağlık sigortası yurt dışı tedavileri de kapsayabilir.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için tedavi görülmek istenen hastanenin SGK ile anlaşmalı olması gerekir. Özel sağlık sigortasında bu neden aranmaz.
  • Özel sağlık sigortası daha geniş bir hastane ağı sunar.

OYAK GRUP SİGORTA ile Yeni Yılda Sağlığınız Yerinde Olsun!

Yeni yılı sağlam bir sağlık güvencesiyle karşılamak istiyorsanız, adresiniz avantajlı ve kapsamlı sağlık sigortası tekliflerinin adresi OYAK GRUP SİGORTA!

0850 577 00 57’yi arayarak çağrı merkezimiz üzerinden OYAK GRUP SİGORTA ayrıcalıklarını keşfedebilir ya da sitemizde bulunan online teklif butonuna tıklayarak tekliflerimize göz atabilirsiniz.

Yeni Yıl Sağlıkla Gelsin!

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.