Sorumluluk ve İnsansız Hava Aracı Sigortası

  • Tüm İHA ve sistemlerinin işleticileri/sahipleri üçüncü şahıslara verecekleri zararlardan sorumludur. 
  • 25 kg üstü İHA ile ağırlığına bakılmaksızın ticari faaliyet gerçekleştiren İHA için, 15/11/2005 tarihli ve 25994 sayılı Türk Hava Sahasında Uçuş Yapan Türk ve Yabancı Sivil Hava Araçlarının Yaptırması Gereken Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası Yönetmeliğine göre sigorta yaptırılır ve sigortasız uçuş yapılmaz. 
  • Sigorta belgeleri, tescil ve uçuşa elverişlilik müracatları esnasında Genel Müdürlüğe sunulur.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İnsansız Hava Araçlarının kullanımı konusunda zorunlu hale getirilen İHA Sigortası ticari amaçlı profesyonel olarak kullanılan dronelar ve sertifikalı kullanıcılar için sigorta ile üçüncü kişilere karşı sorumluluk teminatı sağlamaktadır.

İşleticinin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava taşıtının işletilmesinden doğan ya da hava taşıtından herhangi bir cismin düşmesi sonucunda oluşan, üçüncü kişilerin canına ya da malına gelebilecek zararlar dolayısıyla sigortalıya düşecek yasal sorumluluğu temin eder. 

OYAK GRUP SİGORTA ve Drone Sigortaları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İnsansız Hava Araçlarının kullanımı konusunda zorunlu hale getirilen İHA Sigortası’nı, OYAK GRUP SİGORTA ve Reasürans Brokerliği olarak oluşturduğumuz drone fasilitesi ile hem üçüncü şahıs sorumluluk hem de IHA PAKET tüm riskler olarak geniş kapsamlı şekilde ele alıyoruz. 


400 adet drone hacmimizle Türkiye’de drone sigortalarında fasilite ile hem hızlı teminat hem de geniş teminat içerikleri sağlayarak fark yaratıyoruz. 

Telefon: +90 212 401 6054 

E-mail: drone@oyakgrupsigorta.com
 

Sizin için İHA (Drone) Sigortaları ürününe ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

Teklif Al
| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.