Haziran 2020

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini arttırarak göstermeye devam ediyor. Koronavirüs pandemisine ilişkin olarak Sağlık Bakanlığı’nın liderliğindeki Pandemi Bilim Kurulu’nun yönlendirmeleri doğrultusunda alınan önlem ve yapılan açıklamalar günden güne güncelleniyor. Bizler de OYAK Grup Sigorta olarak bu olağanüstü dönemde değerli sigortalılarımıza her anlamda destek olmaya devam ediyoruz. Hızlı ve öncü şekilde alınan önlemleri ve aksiyonları sizlerle paylaşıyoruz.

Covid 19 pandemisine ilişkin olarak, yapılan açıklamalar doğrultusunda, hastalığın başlıca bulaşma yolu öksürük veya hapşırma esnasında solunum yolu ile ortama saçılan damlacık enfeksiyonu ile olduğundan bulaşmayı önlemek için solunum yolu enfeksiyonlarından korunma önlemlerine uyulması önemlidir. Bunun ilk şartı yakın temastan kaçınılması, ellerin sık sık yıkanması ya da el dezenfektanı kullanılması, öksürük veya hapşırık esnasında tek kullanımlık mendiller tercih edilmesi, soğuk algınlığı, ateş ve öksürük semptomları olan kişilerle yakın temastan kaçılmasıdır. 

Bireylerin yaş ve kronik hastalık durumlarına göre semptomlar değişkenlik göstermekle beraber genel yapıda kendimizde de yüksek ateş, öksürük, boğaz ağrısı, tat ve koku alma duyularında değişiklik durumlarında kendimizi izole etmemizi, sağlık kuruluşuna gitmek yerine Sağlık Bakanlığı’nın 184 hattını arayarak bilgilendirme talep edip, bizi yönlendirmelerini beklememiz gerekmektedir.

Covid 19

Herhangi bir tanı ile karşılaştığınız durumlarda aşağıdaki hususlara dikkat edilmesini ve bizlerle de iletişim halinde olmanızı rica ederiz:  

Covid 19 tanısını tespit amacıyla yapılan testler özel ve devlet hastanesi farkı olmaksızın devlet güvencesindedir. Devlet hastanelerinde yapılan Covid 19 tedavisi devlet güvencesindeyken, SGK ile anlaşması olmayan pandemi kategorisindeki özel hastanelerin ise fark ücreti talep etme hakkı saklı olup, devlet tarafından ödenen maliyetlere ek fatura ücretleri çıkabilmektedir.

Bu doğrultuda;

Normal şartlarda, salgın hastalıkların tedavilerine ilişkin tazminat talepleri tüm sağlık poliçelerinin kapsamı dışında olsa da, poliçeniz kapsamında Covid 19 kaynaklı tüm tedavi giderlerinizin istisnai olarak karşılanacağını bildirmekten memnuniyet duyarız. Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak belirlenmiş tüm sağlık kurumlarında,  Covid 19 hastalığına bağlı tedavi giderleri, poliçe teminat ve limitleri ile anlaşmalı kurum kapsamında karşılanacaktır. Yeni sağlık sigortası taleplerinde ise her zamanki kural gereği, mevcut rahatsızlığın poliçe başlangıç tarihinden önce başlamamış olması gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için çağrı merkezimize , 0850 577 00 57 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.