Temmuz 2020

Evimiz, kendimizi en güvende ve huzurlu hissettiğimiz alanımızdır. Evimize ya da evimizin içerisindeki değerli eşyalara zarar gelmesini, herkes gibi biz de istemeyiz. Peki, bu konuda önlemimizi aldık mı? Ev sigortaları sayesinde evimizi ve eşyalarımızı yaşanabilecek olumsuz risklere karşı koruyabilir, hatta hayatımızın kolaylaşmasını sağlayabiliriz. 
Konut Sigortası Nedir?
Konut sigortası; doğal afet, hırsızlık, yangın gibi sebeplerle evinizde oluşabilecek maddi hasarları güvence altına almak için oluşturulmuş sigorta ürünüdür. Oyak Grup Sigorta’da Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası olmak üzere ilgili iki ürün bulunmaktadır. İki ürün için de online teklif karşılaştırması yapmak isteseniz, buraya tıklayın. 
Konut Sigortası Ne İşe Yarar?
Deprem, yer kayması, su basması ya da hırsızlık gibi durumlar maddi kayıplara sebep olabilir. Konut Sigortası ise poliçenizde belirtilen teminatlar ve limitler doğrultusunda maddi kayıplarınız karşılanır. DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) ise deprem nedeniyle evinizde oluşan zararları limitler dâhilinde karşılar. Zorunlu Deprem Sigortası hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, buraya tıklayın. 
Konut Sigortası Teminatı Neleri Kapsar?

En Uygun Konut sigortası
Hem sizin yaşayabileceğiniz hem de evinizin başına gelebilecek birçok durum, Konut Sigortası kapsamındadır.

  • Konut sigortasında yangın teminatı standarttır. Kasıt ya da ihmal içermeyen bir yangın halinde, konut sigortanızdan yararlanabilirsiniz.
  • Konut sigortasının bir avantajı ise sabit tesisatınızdan (elektrik, su, telefon, doğalgaz vb.) kaynaklanan ve sabit tesisata zarar veren durumları karşılamasıdır.
  • İkamet ettiğiniz bölgenin coğrafi konumu ve iklim şartlarından dolayı meydana gelebilecek fırtına vb. durumlardan dolayı gelişebilecek maddi kayıpları da karşılar.
  • Yürüyüş, protesto ya da terör eylemleri gibi toplumsal olaylar sonrasında oluşabilecek hasarları konut sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.
  • Hırsızlık mağduriyetini kapsayan konut sigortasıyla eşyalarınızı da sigorta altına alabilirsiniz.
  • Konut sigortasının diğer avantajı ise kiracılar için garanti sağlamasıdır. Kiracı olarak oturduğunuz evdeki eşyalarınızı sigorta yaptırarak koruma altına alabilirsiniz. Böylece meydana gelebilecek her türlü olumsuz durumda, eşyalarınız güvence altında olacaktır.
  • Yaşam alanlarınızda gerçekleşebilecek her türlü durumu düşünen Oyak Grup Sigorta’nın Konut Sigortası ile tamamen güvence altındasınız!

Konut Sigortası Zorunlu mu?
Konut Sigortası’nı yaptırmak kanunen zorunlu değildir. Ancak Konut Sigortası her an yanınızda olacağını düşünerek olumsuzluklara karşı önceden önleminizi almalısınız. Tam da bu noktada, “Peki, konutlar için DASK zorunlu mu?” sorusu aklınızda oluşabilir. Deprem kuşağında olan ülkemizde, evinizi koruma altına alabilmek için DASK’ın yapılması zorunludur.
Konut Sigortası Nasıl Yapılır?
Konut sigortası yaptırmak için buraya tıklayarak Online Teklif alabilir, dilediğiniz teminatları kapsam altına alan sigortanızın teklifini alıp ardından sigortanızı yaptırabilirsiniz.
 

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.