Temmuz 2020

Ferdi Kaza Sigortası, kaza ve seçilen ek teminatlar doğrultusunda hastalık veya doğal afet durumunda sizi güvence altına alacak sigorta türüdür. Bu sigorta türü; poliçenizde belirtilen ve sizin iradeniz dışında gerçekleşen kazalar sonucu sürekli sakatlık durumunda sizleri, kaza sonucu vefat durumunda ise poliçenizde belirtilen kişileri güvence altına alır.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

En uygun Ferdi kaza sigortası

Ferdi Kaza Sigortasının amacı, beklenmedik kazalara karşı size maddi ve manevi güvence sunmaktır. Olası bir kaza durumunda, poliçede belirtilen teminat ve limitler doğrultusunda tazminat ödemenizi alabilir, sürekli sakatlık durumunda maddi ve manevi destek sağlayabilirsiniz. Kaza nedeniyle vefat tazminatı ise sigortalının yakınlarının yaşayabileceği maddi sorunları ortadan kaldırır.

Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalıyım?

Hayatın akışı içerisinde başımıza gelecek iyi veya kötü hiçbir şeyi bilemeyiz, bunu kimse bilemez! İşte, tam da bu sebepten dolayı Ferdi Kaza Sigortası yaptırmalısınız. Bu sigortanın teminatları başınıza gelebileceğini tahmin edemeyeceğiniz durumlar karşısında size güvence sunar.

Ferdi Kaza Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortasının ana teminatları, kaza nedeniyle sürekli sakatlık ve vefat tazminatlarıdır. Fakat ek teminatlar ya da kapsamlı Ferdi Kaza Sigortası ürünleri tercih edilerek güvence kapsamı genişletilebilirsiniz. Örneğin kaza sonrası tedavi masrafları, gündelik tazminat, hastalık sonucu sürekli sakatlık, gündelik hastane ya da yoğun bakım tazminatı, poliçenize dâhil edebileceğiniz teminatlardır.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsamaz?

2021 yılı en uygun ferdi kaza sigortası teklifi

Ferdi Kaza Sigortasını kapsayan durumlar için aslında günlük hayatınızda başınıza gelebilecek olumsuzluklar, diyebiliriz. Ancak farklı ve adrenalin dolu sporları seviyorsanız, sigorta kapsamınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Bunlara örnek vermek gerekecek olursa; serbest atlayış, kış sporları, dağ bisikleti, mağara dalışı, bungee jumping ya da raftingi örnek verebiliriz.

Sözleşmenizde özel şartlar bulunmadığı ve aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki durumlar poliçe kapsamında değildir:

  • Kar ve buz üzerinde yapılan tüm sporlar. Boks, eskrim ve tehlike arz eden tüm sporlar.
  • Yolcu olmadığınız takdirde, havada yapılan sporlarda başınıza gelebilecek olumsuz durumlar.
  • Kuvvet ve güç içeren sporları yaparken, başınıza gelebilecek durumlar.
  • Tehlikeli kelimesinden sonra akla hemen gelebilecek motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanırken yaşayacağınız kazalar, beklenmedik kazalardan sayılmazlar.

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ferdi Kaza Sigortası, bireysel olarak yaptırılması zorunlu bir sigorta türü değildir. Fakat bir seyahat acenteniz varsa düzenlediğiniz tur kapsamında seyahat eden yolcular adına Ferdi Kaza Sigortası yaptırmanız Türkiye Sigorta Birliği tarafından zorunlu hale getirilmiştir.

OYAK Grup Sigorta ailesi olarak siz değerli üyelerimizin hayatlarını önemsiyoruz. Yaşamınız boyunca karşılaşabileceğiniz herhangi bir olumsuzlukta, ihtiyacınız olan poliçeyi sizlere sunuyor ve sizleri güvence altına alıyoruz. Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili online teklif almak için buraya tıklayın. Size en uygun sigorta teklifi için sizinle iletişime geçelim.

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.