Şubat 2021

Yenilenebilir enerji kaynakları yönünden Türkiye'nin sayılı ülkeler arasında yer aldığını belirten OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Reasürans ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Almula Aslan, yenilenebilir enerji projelerinin ilk inşaat sürecinden başlayarak işletme dönemini de kapsayan geniş bir teminat sunduklarına dikkat çekti. Bunun için sektördeki yerel sigorta şirketleri ve global piyasalardaki reasürans şirketleri ile çalıştıklannın altını çizen Aslan, 'Küresel güç ve yerel bilginin bir araya gelmesi, emsaller arasında doğru kıyaslama yapmak, yeni pazar ve kapasiteler bulmak, yeni ürün ve hizmetler geliştirmek müşterilerimizin optimum şartlar ve alternatif çözümlerle desteklenmesine imkan sağlıyor. Teminat sağladığımız alanlar arasında Hidroelektrik Enerjisi Üretim (HES), Güneş Enerjisi Üretim (GES), Rüzgar Enerjisi Üretim (RES), Jeotermal Enerjisi Üretim ve Bio-termal Enerjisi Üretim yer alıyor" diye konuştu.

Sigorta sektörünün rolü artacak

Önümüzdeki yıllarda, sigorta sektörünün pazardaki rolünün ilgili yatırımların ve buna paralel sigorta taleplerinin artmasıyla daha da büyümesini beklediklerini kaydeden Aslan, 'Özellikle yenilenebilir enerji alanında yerel sigorta şirketlerinin yanı sıra küresel sigorta şirketlerinin de sağladığı alternatif çözümler ve yeni ürünler ile karşılanan talepler ve minimize edilen kayıplar sonucunda sigortalanma oranının da artması öngörülüyor' dedi.

OYAK Grup Sigorta olarak enerji yatırımlarına yönelik sunduktan ürünler hakkında da bilgi veren Aslan, şunları söyledi: "Güneş Enerji Santralleri (GES) teminatı kapsamında Montaj Tüm Riskler Sigortası ve İşletme Dönemi Tüm Riskler Sigortası dahil, İşletme Dönemi Sigortası ile de GES'in kullanıma açıldıktan sonra işletmede yer alan kıymetlerin başına gelebilecek tüm fiziki hasarlara teminat sağlanıyor.' 
 

Hayatımız Sigortalı Dergisi

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.