Mayıs 2021

Sigorta ve reasürans brokerliği faaliyetlerinde bulunan OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. danışmanlık hizmeti de veriyor. OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Sertan İpek, ‘’Ulaştığımız prim hacmi ile Türkiye’de faaliyet gösteren 100’den fazla küresel ve yerel sigorta brokerleri arasından sıyrılarak sektörde ilk beşte yer alıyoruz’’ diyor.

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. sigorta ve reasürans brokerliği faaliyetlerinde bulunmak üzere yüzde 100 OYAK Yatırım Menkul Değerler ortaklığı ile 2017 yılında kuruldu. Şirket, danışmanlık hizmeti de sunuyor. OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş Genel Müdürü Sertan İpek, üç yıl içinde ulaştıkları prim hacmi ile Türkiye’de faaliyet gösteren 100’den fazla küresel ve yerel sigorta brokerleri arasından sıyrılarak sektörde ilk beşte yer aldıklarını söylüyor.

Londra’da Ofis Açtı 

Sertan İpek, bu süreçteki önemli dönüm noktalarını ise şöyle özetliyor: ‘’Hizmet kalitesi ve memnuniyeti arttırmak adına her sigortalı segmentine uygun sigorta çözümleri sunmamız, kendi bünyemizde çağrı merkezi kurulumu, dijital teklif ve satış platformunun oluşturulması, WBN’e üyeliğimiz, Lloyd’s’ un yetkili brokeri olmamız ve son olarak Londra ofisimizin açılması.’’ Sertan İpek, ‘’Dijital platform üzerinden satışlarımızı arttırmayı hedeflerken; yeni sigorta ürünleri ve Risk Yönetimi, Hasar Yönetimi ve satın alma birleşmeler için Sigorta Durum Tespiti (Due Dilligence) danışmanlığı gibi farklı hizmetleri de bünyemize katarak büyüme ivmemizi arttırmayı hedefliyoruz’’ diyor.

Risk Yönetimi Hizmetleri 

Uzman ekipleriyle her türlü riske karşı sigorta şirketlerinden teklif alarak, poliçe tanzim ederek ve tüm sigorta süreçlerini yöneterek, bireysel ve kurumsal müşterilerine tüm branşlarda sigorta çözümleri sunduklarını anlatan Sertan İpek, sundukları çözümlerin sadece yerel kapasitelerle sınırlı kalmayıp, küresel erişim güçleri ile sigortalılarına global sigorta piyasalarından reasürans çözümleri de sağladıklarını söylüyor. Farklı çözümlerini ise Sertan İpek şöyle anlatıyor: ‘’Sigortalılarımıza risk ve hasar yönetimi konusunda spesifik danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Risk danışmanlığı ile işletmelerin stratejileri doğrultusunda yönetimini desteklemek amacıyla; sabit kıymet riskleri, deprem portföy analizi, iş durması ve kâr kaybı riskleri, siber riskler, ürün güvenliği ve geri çağırma riskleri ve diğer risklerin değerlendirmesine yönelik geniş bir yelpazede kurumsal risk yönetimi hizmetleri veriyoruz. Bu bağlamda bilişim güvenlik ürün ve çözümleri konusunda kamu otoritesi olan HAVELSAN ile çağımızın tehdidi siber riskler özelinde anlaşma sağladık. Bu anlaşma ile bilhassa pandemi döneminde artan siber saldırı/sızıntı risklerine karşı HAVELSAN ile müşterek yürütülecek bir çalışma ile kurumlara siber riskleri özelinde danışmanlık hizmeti ve aynı zamanda OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. olarak sigorta çözümleri sunuyoruz.”

‘’Dijital teklif ve satış platformu kurduk’’ 

‘’Gelişen teknolojiyle birlikte özellikle salgın sürecinde sektördeki dijitalleşme büyük önem kazandı. Biz de bu alanda yatırımlarımıza devam ettik. Bu bağlamda Türkiye’nin önde gelen 19 sigorta şirketi tarafından, teminatlar dâhil olacak şekilde karşılaştırmalı en uygun, en hızlı fiyat teklifinin verildiği dijital bir teklif ve satış platformunu sigortalılarımızın hizmetine sunduk.’’
 

Capital Dergisi

| OYAK GRUP SİGORTA
Devam edebilmek için aşağıdaki "Ben robot değilim" kısmını işaretleyiniz.