OYAK
Mobil Uygulama

OYAK Mobil Uygulaması ile üyelik bilgilerinizi görüntüleyebilir, faydalandığınız Sosyal Hizmetlerle ilgili bilgi alabilir, hesaplamalar yapabilir ve iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

download download
Anlaşmalı
Kurumlar

OYAK üyeleri ve ailelerine özel olarak oluşturulan OYAK Platform hayata geçti. OSP’de yer alan anlaşmalı sağlık kurumlarına OYAK Platform üzerinden ulaşabilirsiniz.

platform-logo download download
logo

OYAK Sağlık PlatformuNEDİR?

OYAK Sağlık Platformu, üyelerimizin ve ailelerinin sağlık hizmetlerine uygun koşullarla erişimini sağlamak amacı ile hayata geçirilen bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında, OYAK üyeleri ve yakınlarına anlaşmalı kurumlarda geçerli olmak üzere, sağlık hizmetlerinden indirimli fiyatlarla yararlanma imkanı sunulmaktadır.

OYAK Sağlık Platformu ile OYAK üyeleri ve birinci derece yakınlarına yatarak tedavi, ayakta tedavi ve muayenelerde indirimler sağlanmaktadır. SGK anlaşmalı özel hastanelerde SGK payı dışında kalan fark üzerinden, SGK anlaşmalı olmayan özel sağlık kurumlarında ise liste fiyatı üzerinden indirim yapılmaktadır.

OYAK Sağlık Platformu’ndanKimler Faydalanabilir?

Hizmetten, üyeler ve birinci derece yakını/yakınları (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) faydalanabilecektir. Katılım başvuru yolu ile olacaktır. Başvurular ücretsizdir. Üyelerimizin, kendilerinin yanı sıra birinci derece yakınları (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) için de başvuru yapmaları gerekmektedir.

Üyelerin çocukları için herhangi bir yaş /medeni hal sınırlandırması bulunmamaktadır. Birinci derece yakın olması (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) dışında başvuru için sayı kısıtlaması şartı bulunmamaktadır.

OYAK Sağlık Platformu’naNasıl Başvuru Yapılır?

OYAK Sağlık Platformu’ndan yararlanmak isteyen üyeler, başvurularını;

 • OYAK Web Sitesi / Online üye Hizmetlerinden,
 • OYAK Mobil Uygulamasında “OYAK Sağlık Platformu” menüsünden
 • OYAK Platform Web Sitesi (www.oyakplatform.com.tr) / Mobil Uygulama üzerinden kayıt olarak
 • OYAK Sağlık Platformu Başvuru Formu’nu OYAK’a posta ile göndererek yapabilirler.

OYAK Platform’a kendinizi ve yakınlarınızı eklediğinizde otomatik olarak OYAK Sağlık Platformu’na kaydınız yapılmaktadır.

OYAK Sağlık PlatformuNasıl İşler?

 • Üye veya birinci derece yakını; *OYAK Sağlık Platformu’nda yer alan anlaşmalı sağlık kurumuna gider ve kaydı oluşturulur.
 • İşlemler sırasında TC kimlik numarasını belirtir.
 • OYAK’tan TC kimlik numarası ile indirim hakkı teyit edilir.
 • Teyit sonrası, normal tutar yerine OYAK’a özel indirimli fiyat bildirilir ve ödeme indirimli fiyat üzerinden yapılır.

OYAK Sağlık Platformu kapsamında Anlaşmalı Sağlık Kurumları’ndan indirimli hizmet aldığında, ilgili sağlık kurumundan “Hizmet Dökümü” talep edilebilmektedir. Hizmet Dökümü içerisinde alınan hizmete ait indirimsiz ve OSP indirimli tutar bilgisi yer almaktadır.

Anlaşmalı Özel Sağlık Kurumları OYAK Platform’da

Üyelerimiz OYAK Platform Web Sitesi/Mobil Uygulama üzerinden OYAK Sağlık Platformu (OSP) menüsünde anlaşmalı sağlık kurumlarına ulaşabilmektedir.

 • Detaylı arama seçenekleri ile il, ilçe ve hastane bazında arama yapılabilmektedir.
 • Doğum, Diş ve Tüp Bebek Hizmetleri için oluşturulan kategorilerden istenilen gruptaki sağlık kurumuna kolayca ulaşılabilmektedir.
 • Gitmek istediğiniz özel sağlık kurumu için OSP Randevu Hizmetinden faydalanarak randevu alınabilmektedir.
 • Mobil Uygulama içinden OSP Hattına direkt erişim sağlanabilmektedir.

OYAK Platform Mobil Uygulaması ve oyakplatform.com.tr web sayfası ile OYAK Sağlık Platformu, Eğitim İndirimleri, Grup Şirketlerinin size özel sunduğu avantajlı sigorta paketleri, indirimli Renault araçlar, yatırım fırsatları gibi daha birçok hizmete ailenizle birlikte kolayca erişebilirsiniz.”

OYAK Sağlık Platformu Hizmeti içinNeresi ile İrtibat Kurulacak?

Üye ve yakınlarının OYAK Sağlık Platformu'nda yer alan özel sağlık kurumlarında indirim oranları uygulamasından etkin ve sorunsuz bir şekilde faydalanabilmesi, olası bilgi ihtiyacı veya acil çözüm gerektiren bir durumla karşılaşması halinde hızlıca yardım alabilmesi için hizmet kullanımları ile ilgili olarak aşağıdaki iletişim kanallarından bilgi alınabilir.

OYAK Sağlık Platformu Hizmeti İletişim Bilgileri

OYAK Sağlık Platformu Hattı 0 212 306 00 88

OYAK Sağlık Platformu Müşteri Hizmetleri oyaksaglikplatformu@cgm.com