Hakkımızda

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş, münhasıran sigorta ve reasürans brokerliği faaliyetlerinde bulunmak üzere %100 OYAK Yatırım Menkul Değerler ortaklığı ile 2017 yılında kurulmuştur.

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. , 2020 yılı Nisan ayı itibariyle dünyanın lider ve en köklü sigorta ve reasürans piyasası olan Lloyd’s’da yetkili broker olarak iş yapma lisansını almıştır.

Oyak Grup Sigorta; bağımsız Sigorta Brokerleri ve Çalışan Yan Haklar Danışmanlarından oluşan, uluslararası en büyük networku olan WBN (Worldwide Broker Network)’e 2019’daki üyeliği sonucunda 6 kıtada 100’den fazla ülkedeki 500’den fazla ofis ile yurtdışı lokasyonlarında yerel sigorta çözümleri sağlayabilmektedir.

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Lloyd’s Brokeri ünvanı ile benzersiz bir küresel sigorta uzmanlığı havuzuna direkt erişim hakkı kazanmanın yanı sıra İngiliz menşeli Lloyd’s un yetkili brokeri olarak küresel piyasalardaki yerini güçlendirdi.

OYAK Grubu isminin Türkiye’de yarattığı güven, kalite, güç ve saygınlık ile kendini özdeşleştirerek sektörde öncü olmak için emin adımlarla ilerlemektedir. OYAK Grup Sigorta, konularında uzman personeli ile şirketlerin müşterilerine, üyelerine veya çalışanlarına yönelik özel sigorta çözümleri tasarlayarak onların ana hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliğin hedefi sektördeki en iyi ve en güvenilir Sigorta ve Reasürans Brokerlik Kurumu olmak, geniş bir müşteri tabanına hizmet vermek, müşteri taleplerine göre hareket etmek, yasalar ve etik kurallar çerçevesinde en üst düzeyde rekabet etmek, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak, çağın gerektirdiği teknolojiyi takip edip uygulamaktır.

OYAK Grubu ve İştirakleri

OYAK

Tüm faaliyetlerini 205 sayılı Kanun kapsamında sürdüren OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımdan özerk, ek bir sosyal güvenlik kuruluşu olup üyelerinin birikimlerini verimlilik ve kârlılık amacıyla yönetmektedir.

Türkiye'nin en büyük tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olan OYAK, üyelerine sunduğu hizmet ve ürünler anlamında bir hayat sigortası kuruluşu ve aynı zamanda bir kredi kurumu olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Temel hedefleri, üyelerine en üst düzeyde nema sağlamak ve katma değeri yüksek hizmet sunmak olan OYAK, bu hedeflerine ulaşmak amacıyla varlıklarını finansal ve iştirak yatırımlarıyla değerlendirmektedir.

Detaylı bilgi için: www.oyak.com.tr

OYAK GRUBU

OYAK Grubu, maden metalürji, çimento beton kağıt, otomotiv lojistik, finans, hizmet, kimya, tarım hayvancılık ve enerji sektörlerinde Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesine yayılmış, dünya genelinde altı farklı kıtada, 23 ayrı ülkede faaliyet göstermektedir.

2019 konsolide sonuçlarına göre, OYAK’ın toplam hasılatı 48,8 milyar TL’ye, toplam varlıkları 118,3 milyar TL’ye ulaşırken; 4,9 milyar ABD Dolar’lık toplam ihracatı ile Türkiye’nin 2019 yılındaki ihracatının %2,7’sini tek başına karşılamıştır.

OYAK Grubu gerçekleştirdiği üretim, satış, ihracat ve ödediği vergi ile Türkiye ekonomisine artan oranda katma değer sağlamakta, ekonomik kalkınmayı desteklemektedir.

OYAK Grup Şirketleri: www.oyak.com.tr/grup-sirketleri/

 

Kalite Politikamız

Türkiye’nin en güvenilir sigorta ve reasürans şirketlerinden biri olan, OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin hedefi; kalitesi, güveni ve işi sahiplenişi ile Türkiye’nin tercih edilen lider şirketi olmaktır. Bu hedefe Kalite Yönetim Sistemi’nin prensiplerini uygulayarak ulaşmayı planlamaktadır.

Kalite Politikamız;

 • Çalışanlarımıza ve müşterilerimize OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu hissettirmek,
 • Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın isteklerini en iyi şekilde karşılayarak, ekibimizin profesyonelliğine eğitimlerle katkı sağlamak,
 • Sunduğumuz karşılaştırmalı teklifler doğrultusunda müşterilerimizin kendilerine en uygun poliçeyi seçmesini sağlayarak, ihtiyaçlarına yönelik en kaliteli hizmeti vermek,
 • Yarattığımız güven, kalite, güç ve saygınlık ile kendimizi özdeşleştirerek sektörde öncü olmak,
 • Konularında uzman personellerimiz ile, iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi memnun etmek,
 • Teknolojik gelişmelere ayak uydurarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en etkili şekilde karşılamak ve hizmet kalitesini arttırmak,
 • Çalışanlarımıza sürekli eğitim vererek, Kalite Yönetim Sistemimizin ayrılmaz bir parçası olmalarını sağlamak,
 • Sürekli iyileştirme yaklaşımımız doğrultusunda yurt içi ve globalde rekabet edebilecek seviyeye yükselmek,
 • Müşterimizin satın alma ve sonrasındaki süreçlerde beklentilerini karşılamada sürekliliği sağlamak ve memnuniyetlerini devam ettirmek,
 • Kalite Yönetim Sistemi Politikamızı, şirket gereksinimlerini göz önünde bulundurarak denetlemek, gözden geçirmek ve yıllık olarak revize etmek,

OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, müşterilerine sunduğu kalite ve güvenden ödün vermeyeceği, müşterilerinin takdirini daima üstün tutacağı örnek bir Sigorta ve Brokerlik şirketi olarak emin adımlarla ilerlemektedir. Bu doğrultuda kalite yönetim sistemi politikasının temellerini oluşturmaktadır.

Kalite Belgelerimiz

Kurumsal Değerlerimiz

 • Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi hizmet ile karşılarız.
 • Risk unsurlarının analizini yapar, proaktif önlemlerle birlikte risklerinizin en aza indirilmesi konusunda hizmet vermeyi hedefleriz.
 • Uzman ekibimizle birlikte risklerinizi güvence altına alarak en uygun sigorta çözümlerini sunarız.
 • Uzman ekibimizle birlikte risklerinizi güvence altına alarak en uygun sigorta çözümlerini sunarız.
 • Müşteri bilgilerinin gizliliğine önem veren, en uygun prim ve teminat ile sigorta çözümleri sunarak sadık müşteri anlayışı yaratan, güvenilir ve şeffaf hizmet sunarız.
 • Çalışanlarımıza yaptıkları işten tatmin duyacakları, inisiyatif kullanacakları ortamlar yaratırız.
 • Sektöre yön vererek, risk ve sigorta bilincini yaygınlaştımayı hedefleriz.
 • Fayda maliyet dengesi gözetip, topluma, çevreye ve insana saygılı kuruluş olmayı sağlarız.
 • Bu yolda değerlerimizle ilerleriz: Müşterimiz Önceliğimizdir, Güvenilir ve Şeffafız, Çözüm ve Başarı Odaklıyız, Değerlerine Bağlı ve Saygılıyız. OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. olarak hizmet anlayışımızla siz değerli müşterilerimizin risklerini güvence altına alarak her adımınızda yanınızda olmak için varız.

Hizmetlerimiz

 • Bireysel ve Kurumsal Sigorta Yönetimi
 • Risk Yönetim
 • Lokal ve Global Piyasalarda En Uygun Prim Araştırması Karşılaştırmalı Teklif Çalışması
 • Poliçe Yönetimi
 • Hasar Yönetimi
 • Müşteri Hizmetleri Yönetimi
 • Affinity Projeleri

Uzman ekibiyle her türlü risklere karşı sigorta şirketlerinden teklif alan, poliçe tanzim eden ve tüm sigorta süreçlerini yöneten OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. bireysel ve kurumsal sigorta çözümleri sunmaktadır.

Sizin için en doğru teklife ulaşabileceğiniz karşılaştırmalı sigorta tekliflerimizi deneyin!

TEKLİF AL