Ana Sayfa » Kurumsal Ürünler » Finansal Risk Sigortaları

FİNANSAL RİSK SİGORTALARI

Ticari Alacak Sigortası

Ticari Alacak Sigortası

Ticari alacak sigortası, ticari borçların ödenmemesi riskine karşı şirketinizi korur. Ticari bir alacağın ödenmemesine bağlı olarak ortaya çıkabilecek kayıpları tazmin eden alacak sigortasının nihai amacı, faaliyetlerinizi büyük ölçekli kayıplardan korumak ve kârlı bir şekilde büyümesine devam etmesini sağlamaktır.

Şirketinize ödeme yapılmaması durumunda devreye giren ticari alacak sigortası, sigortalanmış faturaların bedelini size ödeyerek borç tahsilatı ile kendileri ilgilenir. Bu sigorta ürününü kullanabilmek için şirketinizin açık hesap çalışması gerekmektedir.

Kıymet Nakliyat Sigortası

Hisse senedi, tahvil, bono, senet, çek gibi kıymetli evrakların ya da altın, gümüş, külçe, para ve döviz gibi kıymetli madenlerin uygun koşullarda taşınması sırasında uğrayacakları hasar ve kayıpları, silahlı gasp ve soygun dahil olmak üzere teminat altına alınır.

Emniyet Suistimal Sigortası

Emniyeti suistimal sigortasında, sigorta edilen şirkete bağlı kişilerin hile, dolandırıcılık, zimmete para geçirme gibi eylemleri nedeniyle, sigortalının zarar görmesine karşı teminat sağlamaktadır. Sigortanın zaman kapsamı riskin eylemcisi olan görevlinin iş yerinde çalıştığı süre boyunca veya vefatı, işten çıkarılması veya emekliye ayrılmasını takriben geçen 6 ay içinde, öğrenilmesi durumunda, poliçeniz limitler dahilinde tazmin edilmektedir.

Yönetici Sorumluluk Sigortası

Şirketinizde çalışan kişilerin, iş yerinde yaşanacak kazalarda işverenin sorumluluğu nedeniyle yapacakları tazminat taleplerine karşı işvereni teminat altına alan sigorta ürünüdür. Ayrıca, SGK tarafından iş kazası nedeni ile işverene karşı açtığı tazminat taleplerini de güvence altına almaktadır.

Politik Risk Sigortası

Politik Risk Sigortası, uluslararası faaliyeti olan şirketlerin, yabancı ülkedeki yatırımlarının ve faaliyetlerinin politik istikrarsızlık ve politik krizler gibi şirketin kontrolü altında olmayan risklere karşı koruma sağlayan sigorta ürünüdür.

Copyright © OYAK GRUP SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.