Ana Sayfa » Şirket Profili » Oyak

OYAK ve GRUP ŞİRKETLERİ

OYAK
Tüm faaliyetlerini 205 sayılı Kanun kapsamında sürdüren OYAK, ikinci basamak tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olarak hizmet vermektedir. OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımdan özerk, ek bir sosyal güvenlik kuruluşu olup, üyelerinin birikimlerini verimlilik ve kârlılık amacıyla yönetmektedir.

Türkiye'nin en büyük özel emeklilik fonu olan OYAK, üyelerine sunduğu hizmet ve ürünler anlamında bir hayat sigortası kuruluşu ve aynı zamanda bir kredi kurumu olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Temel hedefleri, üyelerine en üst düzeyde nema sağlamak ve katma değeri yüksek hizmet sunmak olan OYAK, bu hedeflerine ulaşmak amacıyla varlıklarını finansal ve iştirak yatırımlarıyla değerlendirmektedir.

Detaylı bilgi için: http://www.oyak.com.tr

OYAK GRUBU
OYAK Grubu, maden metalürji, çimento beton kağıt, enerji, kimya, finans, otomotiv ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine yayılmış, yurt dışında ise 19 ülkede faaliyet gösteren 90’a yakın şirketten oluşmaktadır.

2017 konsolide sonuçlarına göre, OYAK’ın toplam hasılatı 37,0 milyar TL’ye, toplam varlıkları 73,9 milyar TL’ye ulaşırken; 4,4 milyar ABD Dolar’lık toplam ihracatı ile Türkiye’nin 2017 yılındaki ihracatının %2,8’ini tek başına karşılamıştır.

OYAK Grubu gerçekleştirdiği üretim, satış, ihracat ve ödediği vergi ile Türkiye ekonomisine artan oranda katma değer sağlamakta, ekonomik kalkınmayı desteklemektedir.

OYAK Grup Şirketleri: http://www.oyak.com.tr/TR/grup-sirketleri.html

      Copyright © OYAK GRUP SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.